• 0
V rámci 29. kola MSFL se spolu utkaly dva týmy z opačných konců tabulky – pátý Hlučín a až čtrnáctá Třebíč. Po hodině hry a vedení domácích fotbalistů 2:0 to vypadalo na jasný průběh utkání, hostující Třebíč však po dvou pohledných pumelicích z dálky sahala po skvělém obratu. Ten ale nakonec nedotáhla a Hlučín vyhrál 3:2. V dalším utkání rozstřílel Hulín rezervu Slovácka poměrem 7:3. Podívejte se na video.

Po půlhodině hry šel v zápase Hlučína s Třebíčí do vedení domácí favorit. Krásnou kolmicí našel jeden z hlučínských záložníků přesně domácího útočníka Gevorga Badalyana, který už poměrně snadno z blízkosti otevřel skóre duelu.

„Jednalo se o zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme byli lepší, dali jsme gól, dokonce jsme zahodili i nějaké šance. Ve druhém poločase jsme pak zvýšili na 2:0. Místo toho, abychom skóre ještě navýšili, jsme obrovsky polevili v koncentraci, z čehož plynuly i chyby vzadu,“ uvedl po utkání pro fotbalunas.cz trenér Hlučína Milan Valachovič.

Jak už bylo zmíněno, na začátku druhého poločasu po efektní otočce přidal druhou branku domácích Petr Žižka. Hosté z Třebíče i přes stav 0:2 zápas nevzdali a naději jim dal v 70. minutě po samostatném průniku zakončeném famózní levačkou z dálky Jiří Chlup.

Stejný hráč o pět minut později - tentokrát pravačku - zamířil přesně k tyči domácí branky a bylo vyrovnáno. Před koncem utkání se nicméně z těžké pozice do růžku branky Třebíče trefil Patrik Ságner, a zařídil tak tři body pro Hlučín.

V dalším utkání kola se spolu střetli hráči Hulína a rezervy Slovácka. Na úvodní branku domácích ještě stačili hostující fotbalisté zareagovat vyrovnávací trefou v 22. minutě. Na konci prvního poločasu ovšem Hulín odskočil na rozdíl dvou gólů.

Ve druhém dějství se domácí rozstříleli a nakonec nad rezervou Slovácka zvítězili vysoko 7:3.

Výsledky 29. kola: Vítkovice - Otrokovice 1:0 (1:0), Mohelnice - Velké Meziříčí 1:0 (1:0), FC Hlučín - HFK Třebíč 3:2 (1:0), Spartak Hulín - 1.FC Slovácko B 7:3 (3:1), HFK Olomouc - 1.SK Prostějov 2:0 (0:0), Fastav Zlín B - MSK Břeclav 1:1 (1:0), SK Líšeň - SK Uničov 3:1 (1:0), MFK Vyškov - HS Kroměříž 2:0 (0:0).

1. Prostějov 29 19 4 6 64:29 61
2. Vítkovice 29 16 6 7 48:32 54
3. Uničov 29 15 6 8 52:30 51
4. Hulín 29 14 9 6 51:34 51
5. Hlučín 29 13 9 7 47:32 48
6. Kroměříž 29 13 5 11 47:48 44
7. Vyškov 29 12 7 10 53:32 43
8. Otrokovice 29 13 4 12 39:41 43