• 0
Fotbalisté Braníku vstřelili v 72. minutě gól na 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v závěru zápasu zadělal soupeř z Hájů dvěma slepenými brankami na pořádné drama. Hosté však nakonec těsné vedení uhlídali. Na sestřih ze šlágru 28. kola přeboru Prahy se podívejte ve videu.

Nováček přeboru Prahy z Braníku kráčel k pohodové výhře. Po čtvrthodině hry se mezi obránci Hájů zjevil zcela osamocený Tomáš Pechar a s ledovým klidem poslal balon k tyči domácí brány. Hosté se trefili ještě dvakrát. Nejprve zakončil signál po rohovém kopu Milan Cvrček, v 72. minutě pak na 3:0 zvyšoval Vladimír Kodytek.

Jenže málem přišel zvrat.

„Poslední desetiminutovka zkazila náš výkon. Do poslední minuty jsme se báli o výhru,“ řekl pro fotbalpraha.cz kouč Braníku Martin Vališ. Jeho svěřenci totiž soupeři umožnili pomýšlet na vyrovnání - v 87. minutě dvakrát inkasovali a strachovali se o tříbodový zisk.

„Vedeme 3:0, zbytečně to zdramatizujeme a ještě máme hoňky,“ doplnil svého trenéra autor první trefy Pechar.

Sedmý tým tabulky nakonec vyrovnání nepřipustil a udržel naději na o něco lepší umístění - ve hře je pátá příčka. „V přeboru se nám líbí. Hrajeme důstojnou roli, nemáme problémy se záchranou, tahle sezona je úspěšná,“ zhodnotil neúplný ročník trenér Vališ.

Háje - Braník 2:3 (0:2)

Branky: 87. Rájecký, 87. Kodytek vlastní - 16. Pechar, 43. Cvrček, 72. Kodytek.

Háje: Tlustý - Krejčí, Fedič, Nezbeda, Slabý - Lojda (73. Hrubý), Duka, Hruška, Balík - Hančl (65. Rájecký), Martinák (52. Pánek, 82. Vlasák). Trenér: Procházka.
Braník: Kudláček - Pilík (68. Kryštof), Mráz, Kučera (82. Rezek), Kodytek - Novák, Pekárek, Cvrček (78. Ceccarelli), Pechar (82. Matera), Vala - Trávník. Trenér: Vališ.

Ostatní výsledky 28. kola: ČAFC Praha - Zličín 1:1 (1:1), Bohemians - Př. Kopanina 4:2 (0:2), Královice - Union Vršovice 1:0 (0:0), Admira Praha B - Stodůlky 4:1 (1:0), Motorlet Praha B - Cholupice 4:0 (3:0), Zbraslav - Střešovice 1911 4:1 (1:0), Třeboradice - Uhelné sklady 3:2 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 28 18 5 5 77:31 59
2. Sokol Královice 28 16 7 5 75:44 55
3. Bohemians Praha 28 15 7 6 60:42 52
4. SK Třeboradice 28 16 2 10 72:47 50
5. Sokol Cholupice 28 15 2 11 65:63 47
6. SK Zbraslav 28 12 10 6 64:41 46
7. ABC Braník 28 13 4 11 50:52 43
8. SK Uhelné sklady Praha 28 12 4 12 70:51 40