Špatná hymna, vlastní gól, tragický závěr. Uruguay zažila hořký start

• 3
Turnaj Copa América ovládli patnáctkrát, letošní premiéra na americkém šampionátu však fotbalistům Uruguaye nevyšla. Rekordmani v počtu vítězství se tvářili kysele už před utkáním s Mexikem, američtí pořadatelé jim totiž omylem pustili chilskou hymnu. A po zápase se zase Uruguayci těžce smiřovali s porážkou 1:3.

Faux pas s hymnou jako by narušilo koncentraci uruguayského týmu, který postrádá svou hvězdu Luize Suáreze, a už ve čtvrté minutě si dal Pereira vlastní gól. Navíc v závěru poločasu viděl Vecino druhou žlutou kartu.

Po změně stran však šli do deseti i Mexičané po vyloučení Guardada, což záhy potrestal Godín. Mexiko inkasovalo poprvé za posledních osm zápasů. Vyrovnané utkání rozhodl pět minut před koncem mexický kapitán Marquéz, v nastavení pak ještě výhru potvrdil Herrera.

Mexiko neprohrálo už dvacátý zápas v řadě a ujalo se vedení v tabulce skupiny C před Venezuelou, která porazila Jamajku 1:0 gólem Martineze. Jamajka hrála od 23. minuty v deseti bez vyloučeného Austina.