• 0
Neuběhlo ani sedm minut v derby divize B mezi lídrem z Lovosic a Litoměřicemi a domácí se radovali z vedení 2:0. Fotbalisté prvního celku tabulky nakonec utkání 27. kola ovládli jasně 5:0 a výrazně se přiblížili celkovému vítězství v soutěži. Jejich největší pronásledovatel Český Brod ovšem po hattricku odchovance pražské Sparty Štěpána Kacafírka proti Horním Měcholupům stále zůstává ve hře o první příčku. Podívejte se na video.

Chytrá střela na přední tyč a dotlačený gól. Do derby v divizi B mezi Lovosicemi a Litoměřicemi vstoupili domácí ve skvělém tempu, po brankách Michala Kočího a Miroslava Novotného vedli po sedmi minutách 2:0.

I druhý poločas byl jasně v režii Lovosic. Domácí přidali další tři branky, a Litoměřice tak přejeli vysoko 5:0. Trenér hostů Štefan Knapík se vyjádřil k porážce svých svěřenců pro klubový web: „Jeli jsme na derby s odhodláním uhrát co nejpříznivější výsledek. Musím však objektivně přiznat, že domácí dokázali trestat chyby naší obrany.“

Lovosicím stačí ve zbývajících třech utkáních uhrát dva body a budou mít titul jistý bez ohledu na ostatní výsledky.

Největší pronásledovatel lídra Český Brod se ovšem své teoretické šance na vítězství stále nevzdává. V utkání proti hostům z Horních Měcholup zařídil hattrick odchovanec pražské Sparty a bývalý ligový hráč Mostu a Blšan Štěpán Kacafírek.

Český Brod se ovšem na konci utkání strachoval o výhru, Měcholupy totiž v posledních čtyřech minutách dvěma trefami snížily na rozdíl jedné branky. Domácí ovšem zvítězili 3:2.

Zbývající tři kola soutěže musí Český Brod vyhrát a zároveň doufat, že Lovosice na závěr ligy postihne absolutní kolaps.

Výsledky 27. kola: Lovosice - Litoměřice 5:0 (2:0), Litvínov - Libiš 2:3 (1:0), Český Brod - Hor. Měcholupy 3:2 (1:0), Souš - Kladno 3:2 np (2:2), Meteor - Vilémov 6:0 (2:0), Louny - Tatran Rakovník 0:1 (0:0), Úvaly - Chomutov 2:0 (1:0), Nymburk - Neratovice 1:0 (1:0).

1. ASK Lovosice 27 17 4 3 3 53:24 62
2. SK Český Brod 27 13 5 5 4 56:29 54
3. SK Kladno 27 14 2 6 5 57:29 52
4. FK Meteor Praha VIII 27 13 4 4 6 55:30 51
5. Sokol Libiš 27 15 2 2 8 48:32 51
6. FK Baník Souš 27 11 4 4 8 40:35 45
7. FK Neratovice - Byškovice 27 12 2 4 9 40:36 44
8. SK Úvaly 27 9 4 4 10 44:45 39