• 1
Jednoznačný průběh mělo střetnutí v ČFL mezi Převýšovem a Benešovem. Domácí fotbalisté si poradili v rámci 31. kola soutěže jasným výsledkem 4:0. Za Převýšov skóroval kupříkladu bývalý člen juniorského národního týmu a exligista Petr Mareš. Za hosty se naopak neprosadil Nicolas Šumský, další mládežnický exreprezentant a hráč pražské Dukly, který je v Benešově na hostování. Podívejte se na video.

Benešov přijel v rámci 31. kola ČFL na hřiště Převýšova i se svou největší hvězdou Nicolasem Šumským. Hráč, kterému se předvídala veliká budoucnost, se po neúspěšném skotském angažmá v celku Hamilton Academical vrátil domů. Příležitost dostal v pražské Dukle a aktuálně se rozehrává právě v celku ze Středočeského kraje.

Šumského ovšem zastínili hned na začátku klání hráči domácích. Konkrétně už ve 14. minutě si v samostatném úniku dobře počínal Tomáš Labík z Převýšova, jenž levačkou otevřel skóre.

Za necelých deset minut to bylo o dvě branky, když se k rozehrání přímého kopu postavil Petr Mareš. Bývalý mládežnický reprezentant, jenž prošel pražskou Slavií, Viktorií Žižkov či Hradcem Králové zahrál standardní situaci tak šťastně, že míč z dobrých 35 metrů skočil těsně před hostujícím gólmanem a nakonec skončil až v síti.

Po další akci se domácí radovali znovu. Ránu Jakuba Urbance z Převýšova tečoval jeden z protihráčů, benešovský brankář byl bez sebemenší šance střele zabránit.

„Ve druhém poločase jsme chtěli zmobilizovat síly. Měli jsme přečíslení i centry ze strany, ale Cvrček, Šumský ani Vopat je neproměnili. Porážka je krutá,“ uvedl pro fotbalunas.cz trenér hostů Luboš Zákostelecký. Fotbalisté Převýšova ve druhém dějství potvrdili jasnou výhru 4:0, když se krásným lobem trefil Jan Labík.

Výsledky 31. kola (33. hraného): Most - Tachov 2:3 (1:1), Domažlice - Štěchovice 2:0 (2:0), Dobrovice - Benátky 2:0 (0:0), MAS Táborsko B - Králův Dvůr 1:2 np (1:1), Převýšov - Benešov 4:0 (3:0), Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 3:1 (2:0), Brozany - Vltavín 0:1 np (0:0), Kolín - Zápy 1:2 (1:2), Jirny - Čáslav 4:2 (1:0).

1. SK Viktorie Jirny 33 23 2 3 5 65:38 76
2. SK Zápy 33 21 5 2 5 62:33 75
3. FK Viktoria Žižkov 33 22 1 5 5 76:29 73
4. MFK Chrudim 33 21 2 3 7 75:32 70
5. Loko Vltavín 33 19 3 5 6 70:36 68
6. Jiskra Domažlice 34 17 5 2 10 61:48 63
7. FK Dobrovice 33 15 4 2 12 67:48 55
8. FC Písek 33 14 4 4 11 48:42 54