Jan Veselý na tréninku Fenerbahce Istanbul před semifinále Euroligy

Jan Veselý na tréninku Fenerbahce Istanbul před semifinále Euroligy | foto: ČTK

Veselého Fenerbahce prolomilo pětileté prokletí. I díky absenci diváků

• 0
Basketbalisté Fenerbahce Istanbul po pěti letech vyhráli na palubovce arcirivalů z Galatasaraye. Skončilo to 82:75. Odměna? Postup do finále turecké ligy, ve kterém se Jan Veselý a spol. střetnou s dalším městským rivalem Anadolu Efes.

Veselý si v dresu vítězů ve čtvrtém semifinále rozhodně nevedl špatně, za 22 minut stihl 11 bodů a devět doskoků. Ze spoluhráčů ho předčili jen Ekpe Udoh (12 bodů), Melih Mahmutoglu (16 bodů) a Bobby Dixon, s 18 body nejlepší střelec utkání.

Na straně poražených český reprezentant Blake Schilb nezopakoval parádní výkon ze třetího semifinále (více najdete zde), za 31 a půl minuty zapsal jen tři body, tři doskoky a dvě asistence. I proto jeho celek podlehl a sérii ztratil 1:3 na zápasy.

Nejlepšími střelci poraženého Galatasaray byli patnáctibodoví Errick McCollum, Stephane Lasme a Sinan Güler.

Ještě o poločase přitom domácí vedli 46:34, ovšem úvodní úsek druhé půle ztratili 5:18 a po zbytek duelu už jen prohrávali. Až o jedenáct bodů.

Sestřih čtvrtého semifinále Galatasaray - Fenerbahce

Co na to diváci v hale Abdi Ipekci, kde jsou hráči Galatasaray doma? Vůbec nic.

Ne, že by zůstali k výsledku chladní. V hledišti úplně absentovali.

Čtvrtý duel se odehrál bez diváků, protože ten třetí fandové z evropské části Istanbulu přerušili na 15 minut, když na plochu naházeli drobné předměty, navíc po zápase jeden divák poplival hostujícího trenéra Željka Obradoviče.

Takže nakonec cestu Fenerbahce do finále svým chováním usnadnili.