Fenerbahce kontra Galatasaray jako smečařská exhibice Jana Veselého

• 3
Semifinále turecké basketbalové ligy je zajímavé nejen pro Istanbul, ale také pro české fanoušky či reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. V sérii mezi Fenerbahce s Galatasaray totiž nastupují Jan Veselý na jedné straně a Blake Schilb na druhé.

První semifinále se proměnilo ve smečařské hody. V hlavní roli - Jan Veselý.

Ten se po nepovedeném euroligovém finále, kdy se trápil s trestnými hody, dostal zpět do pohody a na domácí výhře svého Fenerbahce 93:79 se podílel 24 body.

Hned 16 z nich přišlo po důrazných smečích českého dlouhána.

Pár z nich můžete shlédnout na videu níže.

Veselý „dunkuje“ pozadu po nahození od Bogdana Bogdanoviče.

Zakončuje po souboji se Schilbem.

Dokončuje další akci alley-oop, tentokrát po nabídce od Kostase Slukase.

Duel se rozhodl ve druhé čtvrtině, kterou domácí opanovali o 12 bodů a o poločase měli k dispozici sedmnáctibodový náskok. Bylo to 57:40.

Veselý byl nejlepším střelcem zápasu, vítězové Eurocupu jej v prestižním derby vůbec nestíhali bránit. Stačilo mu k tomu necelých 27 minut na hřišti.

Stejné smeče jiný úhel. Veselý pohledem fanoušků Fenerbahce:

Na straně Galatasaray se nejvíce dařilo Erricku McCollumovi s 22 body. Schilb se dostal na šest bodů, když proměnil polovinu ze svých čtyř trojkových pokusů, za bezmála 28 minut připojil čtyři doskoky.