• 0
Boj o první místo v přeboru Karlovarského kraje se pět utkání před koncem pěkně zdramatizoval. Z boje o titul už možná jsou fotbalisté Mariánských Lázní, kteří v přestřelce podlehli Chebu 3:4. Na zajímavé momenty 21. kola se podívejte ve videu.

Ostrov vyhrál, Březová získala pouze bod za prohru po penaltách a Mariánské Lázně ztratily nadějně rozehraný zápas s Chebem. V praxi to znamená, že první jmenovaný tým má pět kol před koncem soutěže tříbodový náskok na čele tabulky.

Mariánské Lázně mohou být z boje o titul venku, ačkoli v Chebu vedly po půl hodině hry 2:0. Na branky Petra Holuba a Jaroslava Kovaříka ovšem promptně zareagoval Martin Speierl a Cheb ožil. Ve 41. minutě vyrovnal Jakub Anděl. Nerozhodný stav ale do přestávky nevydržel - Mariánská „Viktorka“ se probrala z letargie a vedení na stranu hostů vrátil Patrik Kavalír.

Druhý poločas však patřil jen domácímu Chebu - Speierl svým druhým zásahem v utkání vyrovnal a když už se zdálo, že duel dospěje do penaltového rozstřelu, unikl obraně hostů Radim Prokopec a rozesmutněl Mariánské Lázně.

„Podali jsme naprosto katastrofální výkon. Jsem zklamaný z výkonu mužstva,“ soptil trenér hostů Štěpán Hirschl. „Mám za to, že po úvodu utkání si hráči mysleli, že se Cheb porazí sám, ale proměňování šancí nás nepodrželo. Takhle se o postup nehraje.“ dodal pro fotbalunas.cz.

Výsledky 21. kola: FC Cheb - Mar. Lázně 4:3 (2:2), Citice - Nejdek 3:0 (2:0), Kynšperk - Hvězda Cheb 2:3 (2:1), Král. Poříčí - Chodov 2:1 np (1:1), Ostrov - Loko K. Vary 5:2 (3:1), N. Sedlo - Březová 3:2 np (2:2), Toužim - Lomnice 5:2 (2:0).

1. FK Ostrov 21 17 1 2 1 101:28 55
2. FK Olympie Březová 21 16 1 2 2 102:29 52
3. FC Viktoria Mariánské Lázně 21 14 4 1 2 75:24 51
4. Baník Union Nové Sedlo 21 10 3 0 8 47:39 36
5. FK Nejdek 21 10 1 3 7 51:41 35
6. FC Cheb 21 11 1 0 9 46:63 35
7. SK Toužim 21 10 0 2 9 70:56 32
8. Baník Královské Poříčí 21 8 3 2 8 60:53 32