• 0
Fotbalisté Uničova zvítězili ve 26. kole MSFL nad Velkým Meziříčím 5:1 a ze třetího místa ztrácejí na druhé Vítkovice pouhé tři body. Na výhře se dvěma góly podílel Tomáš Nuc, jenž se jednou precizně trefil z přímého kopu. Podívejte se na video.

Jedenácté Velké Meziříčí se přitom favoritovi pokusilo zápas znepříjemnit už v úvodu - v páté minutě se domácí obraně utrhl Pavel Simr, který zpracoval dlouhý nákop a z mírného úhlu zakončil na zadní tyč.

To však bylo v prvním poločase ze strany hostů vše. Uničov se zvedl a do šestatřicáté minuty nasázel zkoprnělému soupeři čtyři branky! Nejprve srovnal Aleš Krč, poté přišly chvíle záložníka Nuce. Hráč s číslem patnáct si naběhl na velké vápno a technickou střelou otočil skóre.

Skvělou techniku potvrdil takřka vzápětí, když se postavil k rozehrávce volného přímého kopu a gólman hostů se za jeho precizně umístěným pokusem pouze ohlédl. Čtvrtý gól Uničova přidal v 36. minutě hlavičkou Tomáš Komenda.

V závěru druhé půle dali domácí pátý gól - což se jim před vlastními diváky povedlo poprvé od roku 2009 - a uzavřeli skóre na 5:1.

Výsledky 26. kola: MSK Břeclav - Mohelnice 3:2 (0:2), 1.SK Prostějov - MFK Vyškov 3:2 (2:0), FC Hlučín - HFK Olomouc 3:0 (2:0), Spartak Hulín - Vítkovice 2:1 (2:0), SK Uničov - Velké Meziříčí 5:1 (4:1), 1.FC Slovácko B - Fastav Zlín B 1:1 (1:0), Otrokovice - SK Líšeň 1:2 (1:1), HFK Třebíč - HS Kroměříž 2:2 (1:1).

1. Prostějov 26 17 4 5 57:26 55
2. Vítkovice 26 15 5 6 47:31 50
3. Uničov 26 14 5 7 47:24 47
4. Hulín 26 12 8 6 40:29 44
5. Kroměříž 26 13 4 9 45:39 43
6. Hlučín 26 11 8 7 41:28 41
7. Zlín B 26 10 8 8 37:38 38
8. Vyškov 26 10 7 9 45:30 37