• 0
Přebor Pardubického kraje poznal po 25. kole nového lídra. Rezerva Pardubic se suverénní výhrou 3:0 nad Žamberkem dostala na první místo soutěže. V dalším utkání fotbalisté Svitav roznesli Poličku poměrem 6:1. První gól navíc vstřelil domácí Jakub Válek už za 16 vteřin od úvodního hvizdu utkání. Podívejte se na video.

Rezerva Pardubic hostila Žamberk a domácí fotbalisté s vidinou prvního místa tabulky do utkání vstoupili velice energicky a už po šesti minutách se radovali z proměněné penalty. Skóre otevřel Petr Prokopec.

Ve druhém poločasu se za pardubický tým trefili ještě Martin Klátil a Václav Tichý. Jasným vítězstvím 3:0 a zároveň výhrou až na penalty dosavadního lídra soutěže Holic se domácí dostali do čela tabulky soutěže.

Další zápas přinesl střetnutí Svitav s Poličkou. „Opět jsme měli raketový start, jak je v posledních zápasech téměř naší tradicí,“ uvedl pro tjsvitavy.net vedoucí domácích Oldřich Palla. Vstup do utkání to byl opravdu snový, Svitavy poslal do vedení už po pouhých 16 vteřinách Jakub Válek. Do šaten šli domácí s exkluzivním náskokem 4:0.

„Do druhé půle jsme nastoupili poněkud uspokojeni. Hosté začali hrát disciplinovaněji, získali převahu. Tu vyjádřili snížením a měli i trochu smůly, když nastřelili tyč a těsně minuli z trestného kopu,“ dodal k druhému poločasu vedoucí Svitav Palla.

Domácí se v posledních dvou minutách zápasu stačili ještě dvakrát prosadit, a podtrhli tak výrazné vítězství nad Poličkou 6:1.

Výsledky 25. kola: Česká Třebová - Holice 2:3 np (2:2), Třemošnice - Slatiňany 0:2 (0:1), Choceň - Hlinsko 1:0 np (0:0), Pardubice B - Žamberk 3:0 (1:0), Lanškroun - Přelouč 5:0 (4:0), Moravany - Letohrad B 0:2 (0:0), MFK Chrudim B - M. Třebová 4:3 (1:1), Svitavy - Polička 6:1 (4:0).

1. FK Pardubice B 25 17 2 2 4 73:29 57
2. SK Holice 25 15 6 0 4 69:32 57
3. MFK Chrudim B 25 17 2 2 4 61:32 57
4. SK Spartak Slatiňany 25 15 3 2 5 58:25 53
5. TJ Svitavy 25 14 2 3 6 67:40 49
6. FK Agria Choceň 25 13 3 2 7 38:28 47
7. FK Česká Třebová 25 10 4 4 7 41:35 42
8. Sportovní kluby Polička 25 12 1 3 9 41:43 41