Hertl dvěma góly vystřílel San Jose vedení v sérii nad St. Louis

• 39
První hvězdou v pořadí třetího finále Západní konference play-off hokejové NHL byl zvolen český útočník Tomáš Hertl. Na výhře San Jose 3:0 nad St. Louis a s tím spojeným vedením v sérii 2:1 na zápasy se podílel dvěma góly.

Den po vyřazení reprezentace ze čtvrtfinále mistrovství světa v Rusku si připravil Tomáš Hertl pro české hokejové fanoušky malou náplast, když se dvěma góly podepsal pod triumf San Jose 3:0 nad St. Louis.

Sharks, v základní části nejlepší tým NHL ve venkovních zápasech, v play-off řádí především na vlastním ledě. Ze sedmi dosavadních utkání před svým publikem zvítězil šestkrát. Blues se ve finále Západní konference naposledy radovali z gólu v 30. minutě zahajovacího duelu, který jako jediný urvali po výsledku 2:1.

Pak totiž začali kralovat hráči San Jose a po skóre 4:0 a 3:0 otočili vývoj série na svou stranu. V obou případech se z čistého konta radoval gólman Martin Jones. Naposledy ve čtvrtek se prezentoval 22 zákroky, přičemž Sharks naopak na tři góly stačilo pouhých 16 střel.

Jako první udeřil v 16. minutě zmiňovaný Hertl, když jej na levém křídle uvolnil Joe Pavelski. Odchovanec pražské Slavie uspěl bombou zpoza levého kruhu. V 32. minutě zakončoval další rychlé přečíslení Joonas Donskoi a poslední slovo patřilo v 47. minutě aktivnímu Hertlovi. Svůj druhý gól večera a celkově pátý v letošním play-off vstřelil po výpadu zpoza brány Briana Elliotta. Asistence si připsali zbylí členové elitní formace domácích Joe Thornton a Joe Pavelski.

Hertl (17:46, +2, 4 střely) byl zvolen první hvězdou, výhru slavil i obránce Roman Polák (16:04, +/-: 0). Po dvou startech v předešlé sérii proti Dallasu se do sestavy St. Louis z pozice nehrajícího náhradníka vrátil mladík Dmitrij Jaškin (10:47, +/-: 0, 1 střela).

Výsledek play-off NHL:

Finále Západní konference - 3. zápas:

San Jose - St. Louis 3:0 (stav série 2:1, Tomáš Hertl dal dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu).