• 0
Po skvělé kolmici už měl Petr Stejskal z hostujícího Olešníku pozici ke skórování na 2:1 proti Hluboké nad Vltavou snadnou. Zápas 25. kola přeboru Jihočeského kraje nakonec vyzněl jasným výsledkem 6:2 pro hostující fotbalisty především díky skvělým průnikovým nahrávkám. Podívejte se na video.

Utkání Hluboké s Olešníkem bavilo diváky od začátku. Už v 11. minutě okolo několika bránících fotbalistů domácích protančil jeden z hostujících hráčů a předložil parádní nahrávku do prázdné branky Martinu Šímovi, jenž se nemýlil.

Domácí díky Tomáši Tauberovi sice rychle srovnali, po půl hodině hry ovšem přišla další exkluzivní přihrávka, kterou vyprodukoval Olešník. Po skvělé kolmici už měl Petr Stejskal jednoduchou pozici a zvýšil na 2:1.

Druhý poločas začal obdobně, jak skončil ten první, tedy parádní akcí hostů. Po centru se do samostatného úniku dostal Lukáš Dudek a poslal Olešník do dvougólového vedení. I akce, po které na 4:1 dorážel Zbyněk Rys, začala dlouhým nákopem.

Olešník plnil stanovenou taktiku dlouhých přihrávek perfektně a Hluboká si s ní vůbec nevěděla rady. Důkazem toho byl i centr z dálky, po němž následoval faul ve vápně domácích. Nařízený pokutový kop proměnil hostující Sedláček.

Skvělou individuální akcí ještě stačil pobavit diváky Pavel Jirkovský z Olešníku, který zvyšoval náskok hostů už na pět branek. Za Hlubokou dvě minuty před koncem snížil druhou trefou v utkání Tauber. To bylo ovšem od obou týmů vše, a Olešník tak s přehledem přejel domácí Hlubokou výsledkem 6:2.

Výsledky 25. kola: Čimelice - Dražice 3:1 (0:1), Písek B - Katovice 3:2 (1:1), Dačice - Želeč 3:1 (0:0), Sedlice - Jankov 0:5 (0:2), Planá n.L. - Prachatice 0:3 (0:1), Rudolfov - Soběslav 1:0 (0:0), Osek - Veselí 3:0 (2:0), Hluboká - Olešník 2:6 (1:2).

1. SK Jankov 25 18 5 2 54:16 59
2. SK Otava Katovice 25 15 5 5 55:24 50
3. FK Spartak Soběslav 25 14 2 9 52:27 44
4. TJ Osek 25 13 4 8 48:36 43
5. FK Olešník 25 13 3 9 46:35 42
6. SK Rudolfov 25 12 5 8 44:26 41
7. TJ Hluboká nad Vltavou 25 12 4 9 37:37 40
8. FC Písek B 25 9 9 7 38:33 36