• 0
Viktorie Jirny si i po 29. kole soutěže drží na čele ČFL jednobodový náskok nad celkem Zápů, který vede bývalý ligový hráč David Kalivoda. Lídr v posledním zápase upevnil svou pozici vysokou výhrou 4:0 nad fotbalisty Štěchovic, dvě trefy zaznamenal mládežnický reprezentant Jiří Vondráček. Poslední gól utkání zařídil Felix Awuku, záložník ghanského původu. Podívejte se na video.

V roce 2011 odešel do pražské Slavie, v jejímž dresu debutoval v nejvyšší soutěži proti Příbrami. O dva roky později jej do jednadvacítky povolal tehdejší trenér lvíčat Jakub Dovalil.

V současné době obléká útočník Jiří Vondráček dres lídra ČFL Viktorie Jirny. Ve 29. kole soutěže to byl právě bývalý mládežnický reprezentant, kdo otevřel skóre utkání proti Štěchovicím dobrou hlavičkou.

O tři minuty později úřadoval Vondráček znovu, další centr tentokrát zkrotil před malým vápnem a z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0.

Lídr soutěže přidal ve druhém poločase další gól a přichystal si zajímavé střídání. Františka Škorvánka nahradil ghanský záložník Felix Awuku. Ten nebyl na hřišti ještě ani dvě minuty a po parádní akci domácích, kterou proměnil chladnokrevně placírkou do protipohybu hostujícího gólmana, dal na konečných 4:0.

Výkon svých svěřenců po utkání zhodnotil pro fotbalunas.cz trenér domácí Viktorie Václav Hradecký: „Začali jsme velice dobře a hned zkraje jsme dali dvě hezké branky. Pětadvacet minut to bylo z naší strany velice dobré a půle se dohrála. Druhý poločas už neměl takovou kvalitu, ale přesto jsme přidali další dvě trefy. Výsledek je naprosto zasloužený. Líbil se mi výkon Kejhy, který z pozice pravého beka po straně útočil, byl aktivní a přihrál na góly.“

Výsledky 29. kola (30. hraného): Vltavín - Králův Dvůr 3:1 (2:1), Písek - Dobrovice 1:2 (1:1), Domažlice - Benátky 2:1 np (1:1), MAS Táborsko B - Benešov 1:2 np (1:1), Převýšov - MFK Chrudim 2:0 (1:0), Brozany - Tachov 1:2 (1:0), Most - Zápy 0:2 (0:1), Kolín - Čáslav 4:0 (1:0), Jirny - Štěchovice 4:0 (2:0).

1. Jirny 31 21 2 3 5 59:36 70
2. Zápy 31 19 5 2 5 58:31 69
3. Chrudim 30 20 2 2 6 68:28 66
4. Žižkov 30 19 1 5 5 68:28 64
5. Loko Vltavín 30 17 2 5 6 67:35 60
6. Domažlice 31 15 5 2 9 55:44 57
7. Písek 31 14 4 4 9 48:40 54
8. Dobrovice 31 13 4 2 12 61:47 49