Baumrtová skončila na ME v Londýně na znakařské dvoustovce pátá

• 1
Na medaili Simona Baumrtová na evropském šampionátu v Londýně nedosáhla, ke stupňům vítězů jí scházelo ve finále znakařské dvoustovky 1,33 sekundy. Česká plavkyně však znovu potvrdila příslušnost ke kontinentální elitě a časem 2:10,57 minuty obhájila pátou příčku z předchozího ME.

Baumrtová ve finále výborně odstartovala, ale zhruba v polovině trati zpomalila a do druhé stovky otáčela jako poslední. V závěru dokázala zrychlit a zopakovala umístění z předloňského šampionátu v Berlíně.

Tehdy byla o 42 setin pomalejší, teď za vlastním více než dva roky starým maximem z Říma zaostala o 65 setin. Ten by jí stačil na čtvrté místo.

„Jsem moc spokojená, akorát mě moc mrzí technické chyby typu narážení do dráhy. Myslím, že to mě trochu zbrzdilo. Ale ten výsledek je super,“ uvedla Baumrtová v tiskové zprávě.

České rekordy v dopoledních rozplavbách

Doufala, že by cenný kov mohla získat. „Každý, kdo plave finále, tajně doufá, že to tam třeba spadne. První dvě holky byly rychlé, ale pak to bylo otevřené. Sice jsem vyhnila na konci jako vždycky, ale byl to dobře zvládnutý závod. Forma je dobrá. Je to super čas a můžu se zítra těšit na stovku,“ konstatovala Baumrtová.

Vyhrála favorizovaná Maďarka Katinka Hosszúová, která byla o 3,56 sekundy rychlejší než česká reprezentantka.

V semifinále prsařské stovky oplatila Petra Chocová porážku z rozplavby Martině Moravčíkové, ale ani jedna z nich do finále neprošla. Chocová skončila jedenáctá 36 setin od postupu, vytoužený olympijský limit se jí časen 1:08,35 splnit nepovedlo. Moravčíková nenavázala na dopolední osobní rekord a výkon 1:08,80 znamenal čtrnácté místo.

V semifinále polohové dvoustovky skončil třináctý výkonem 2:02,37 Pavel Janeček, který dopoledne vytvořil časem 2:01,72 český rekord. Ten vylepšil o 34 setin. V boji o postup do finále by s tímto výkonem obsadil 12. místo.