Nando de Colo (vlevo) z CSKA Moskva obchází v euroligovém semifinále Anthonyho Randolpha z Lokomotivu Kubáň. | foto: Profimedia.cz

De Colo málem králem. V ruském semifinále Euroligy táhl CSKA k výhře

• 1
Ruské semifinále Euroligy dopadlo podle papírových očekávání. Favorizovaný CSKA Moskva v Berlíně přehrál Lokomotiv Kubáň Krasnodar 88:81, když po celý zápas vedl. Vítěze vedl francouzský basketbalista Nando de Colo, nastřílel 30 bodů a přidal čtyři asistence.

CSKA je jasně nejzkušenějším týmem berlínského turnaje, na Final Four startuje popatnácté. A proti nováčkovi z Krasnodaru moskevský klub od začátku potvrzoval roli favorita.

Rychle vedl 9:0 a střelecky se chytil nejužitečnější hráč douhodobé části soutěže Nando de Colo, který byl nejlepším střelcem utkání. Naopak v dresu Kubaně si rychle připsal dva fauly klíčový hráč Malcolm Delaney.

Po návratu do hry se ale Delaney rozstřílel (celkem si připsal 26 bodů) a spolu s Anthonym Randolphem držel Krasnodar v kontaktu, hráči CSKA však nepřipouštěli pochybnosti o svém vítězství. Především díky přesné střelbě z dálky si udržovali přesvědčivé vedení.

V poslední čtvrtině Krasnodar prohrával dokonce o 16 bodů, teprve pak si jeho hráči vzpomněli na dobré výkony ze čtvrtfinále s FC Barcelona. Začali mohutně stahovat především díky střeleckému probuzení Dontaye Drapera (17 bodů) a soupeře znervózněli. Poslední šanci měli minutu a půl před koncem, kdy mohli snížit na rozdíl čtyř bodů, ale Ryan Broekhoff minul volnou střelu za tři body.

Soupeřem CSKA v souboji o evropskou korunu bude Fenerbahce Istanbul. Celek českého pivota Jana Veselého přehrál španělskou Laboral kutxa Vitoria 88:77 v prodloužení. Více najdete tady.