• 0
Fotbalisté Blanska přezimovali na deváté příčce, po jarní spanilé jízdě se už Petr Švancara a spol. bodově přiblížili lídrovi divize D Hodonínu. Formu potvrdili v 25. kole, když si i díky Švancarově asistenci a dvěma precizně kopnutým rohům odvezli z Pelhřimova po obratu výhru 3:2. Podívejte se na video.

„Zápas jsme nezačali úplně nejlépe a hned v úvodu dostali branku. Hráči si mysleli, že bude pískán faul na Švanciho, na chvíli ztratili koncentraci, nestačili se vrátit do svých prostorů a domácí nás za to potrestali,“ uvedl pro fotbalunas.cz o utkání Pelhřimova s Blanskem hostující trenér Zbyněk Zbořil.

Hosté se opravdu příliš nenadáli a už v 6. minutě lovili míč ze sítě po parádní levačce pelhřimovského Tomáše Mazače.

O dvacet minut později zazářila nejvýraznější postava zápasu a bývalá ikona Zbrojovky Brno Petr Švancara. Ten i přes dva bránící hráče dokázal ve vápně poslat parádní přihrávku na zcela volného Luboše Chloupka, jenž vyrovnal na 1:1.

Pelhřimov se ovšem nevzdával. Po nastřelené ruce ve vápně Blanska poslal domácí v 71. minutě znovu do vedení proměněnou penaltou David Čížek.

V poslední čtvrthodině se ovšem k rohovému praporku postavil dvakrát Švancara a z jeho precizních centrů dokázalo Blansko vytěžit dvě branky a obrátilo stav utkání. Nakonec tak hosté zvítězili 3:2.

Trenér Blanska Zbořil k utkání dodal: „Troufám si říci, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Měli jsme víc šancí, ukázali větší kvalitu a nakonec se to k nám přiklonilo.“

Výsledky 25. kola: Přerov - Tasovice 0:2 (0:0), Hodonín - Kozlovice 3:1 (1:0), Uherský Brod - Havlíčkův Brod 2:0 (2:0), Šumperk - Slavoj Polná 3:0 (0:0), Žďár n.Sázavou - Rosice 1:0 (1:0), Ždírec n.D. - Vrchovina 1:0 (0:0), Stará Říše - Bystřice n.P. 0:1 (0:1), Pelhřimov - Blansko 2:3 (1:1).

1. FK Hodonín 25 13 6 6 54:36 45
2. FK Blansko 25 12 7 6 41:30 43
3. ČSK Uherský Brod 25 13 4 8 35:31 43
4. TJ Sokol Tasovice 25 11 9 5 40:27 42
5. Slavoj Polná 25 11 6 8 37:40 39
6. FSC Stará Říše 25 11 5 9 43:32 38
7. FK Kozlovice 25 9 9 7 43:33 36
8. FC Slovan Rosice 25 9 6 10 40:33 33