San Jose nedalo Nashvillu šanci, postup slaví i Hertl s Polákem

• 24
Stejně jako v souboji Dallasu se St. Louis, které završilo postup triumfem 6:1, měl i sedmý duel druhé série Západní konference jednoznačný průběh. San Jose na domácím ledě přehrálo Nashville 5:0 a po konečném výsledku 4:3 na zápasy slaví postup do konferenčního finále. Na úspěchu Sharks se podíleli i Češi, Tomáš Hertl a Roman Polák.

Můj dům, můj hrad. Také v sedmém zápase série 2. kola play-off Západní konference mezi San Jose a Nashvillem slavil výhru domácí celek. Výsledkem je tak postup Sharks po výsledku 4:3 na zápasy poté, co byli výše nasazeni a v rozhodující partii měli výhodu svého prostředí.

První hvězdou byl zvolen útočník Logan Couture, jenž si připsal tři kanadské body (1+2). Ve výčtu tří hvězd nechyběl ani gólman Martin Jones, jenž na čisté konto potřeboval jen 20 zákroků. Češi, útočník Tomáš Hertl (14:39, +1) a obránce Roman Polák (19:20, +/-: 0, 1 střela), se do statistik nezapsali. Radost z postupu do finále Západní konference proti St. Louis jim to ovšem nezmírnilo.

Domácí favorit šel do vedení v 10. minutě, kdy zafungovala přesilovková kombinace nejzkušenějších borců v dresu Sharks. Puk putoval po ose Joe Thornton - Patrick Marleau k z předbrankového prostoru zakončujícímu Joe Pavelskimu. Pojistku na 2:0 přidal v 17. minutě dravým průnikem Joel Ward, jenž ve středním pásmu vyhrál souboj o puk s obráncem Romanem Josim a brankáře Pekku Rinneho překonal rychlou kličkou do forhendu.

Už po 36 vteřinách hry ve druhé dvacetiminutovce se navíc obrovskou hrubkou v obranném pásmu provinil kapitán Nashvillu Shea Weber, což potrestal třetím gólem Logan Couture a bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině pak ještě skórovali Joe Thornton, jenž uspěl v přečíslení 4 na 1 při přesilovce, a poslední slovo si vzal v 44. minutě Patrick Marleau.

NHL, 2. kolo play-off

Západní konference - 7. zápas:

San Jose - Nashville 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
10. Pavelski, 17. Ward, 21. Couture, 41. J. Thornton, 44. Marleau. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. J. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:3.