• 0
Fotbalisté Olympie Hradec Králové popáté v řadě udrželi čisté konto, ve 24. kole divize C zvítězili nad Vysokým Mýtem jednoznačně 5:0. Hattrickem a zároveň hezkým gólovým lobem se blýskl Richard Jukl. Podívejte se na video.

Olympia se veze na úctyhodné vítězné vlně. Vyhrála už čtrnáct zápasů v řadě, naposledy podlehla v 9. kole právě Vysokému Mýtu. Podcenění tedy proti celku, jenž je oproti lídrovi o osm příček níže, nepřicházelo v úvahu.

Hned v úvodu navíc uklidnil domácí mužstvo proměněnou penaltou Jukl. Na další zásah si 150 diváků muselo počkat až na konec prvního poločasu - takzvaný „gól do šatny“ zařídil opět Jukl, který završil povedenou akci Olympie. Po rychlém kontru na levé straně se k němu dostal balon ve vápně, nerozhodilo ho horší zpracování a neposedný balon poslal ze vzduchu obloučkem přes brankáře hostů.

Jukl zkompletoval hattrick krátce po rozehrání druhé půle. V poslední dvacetiminutovce pojistil vysokou výhru Hradce dvěma zásahy Radek Korba. „Do tempa podle našich představ jsme se dostali až po vystřídání ve druhém poločase. Skóre je odpovídající dění na hřišti, ještě jsme mohli přidat několik branek navíc,“ řekl domácí kouč Miloš Sazima pro klubový web.

„Naše snaha o vstřelení co největšího počtu branek byla znatelná a pět gólů mluví za vše. Doufejme, že budeme i nadále pokračovat v této produktivitě a vyhrajeme i další domácí utkání,“ dodal s jistou nadějí v hlase střelec Jukl. Olympia má na čele tabulky osmibodový náskok na druhé Živanice.

Výsledky 24. kola (23. hraného): Olympia HK - Vysoké Mýto 5:0 (2:0), Suchdol - Semily 1:0 (0:0), Nový Bor - Letohrad 2:1 (0:0), Jablonec n.J. - Admira Praha 1:2 np (1:1), Živanice - Jaroměř 3:0 (1:0), Turnov - Kutná Hora 2:1 (1:1), Trutnov - Ústí n.O. 2:0 (0:0).

Poznámka: Litol odstoupila ze soutěže, její zápasy byly anulovány.

1. Olympia Hradec Králové 23 18 1 3 1 55:10 59
2. Živanice 23 15 3 0 5 59:23 51
3. Pěnčín-Turnov 22 10 4 0 8 41:40 38
4. Nový Bor 22 10 2 3 7 36:35 37
5. Trutnov 22 11 1 1 9 43:40 36
6. Suchdol 23 9 2 4 8 34:26 35
7. Jablonec nad Jizerou 23 10 1 3 9 37:38 35