• 0
Tohle se Lounům nepovedlo. Brankář Jakub Pokorný dostal bláznivý nápad - vydal se hodně daleko za vlastní vápno a hodil aut spoluhráči. Ten ale balon nezpracoval, čehož využil Jan Fíček z Meteoru a pohodlně trefil odkrytou síť. Na zajímavé momenty 24. kola fotbalové divize B se podívejte ve videu.

Pražský Meteor díky nevídanému a ne zcela pochopitelnému rozhodnutí domácího gólmana zvýšil v 83. minutě náskok na 2:0 a Louny tak ztratily i poslední naději na zisk bodů, tolik potřebných v boji o záchranu.

Vítězství favorita se ovšem nerodilo jednoduše. „Zápas se hrál ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Převládalo hodně nepřesností z obou stran. První velkou příležitost jsme proměnili,“ řekl iDNES.cz bek Meteoru Petr Hromas.

Domácí Louny bojovaly a poprvé kapitulovaly krátce před přestávkou. Antonín Hrdina se blýskl povedenou individuální akcí na pravém křídle, pronikl do vápna a předložil balon před prázdnou bránu, kde čekal připravený Lukáš Koutenský, jenž v Meteoru hostuje z Unionu Vršovice.

„Před naším gólem jsme měli asi jednu střelu,“ popisoval průběh prvního poločasu Koutenský. „Tonda Hrdina pak poslal střílenou přihrávku mezi gólmana a bránícího hráče, já byl jen ve správnou chvíli na správném místě. Hlavní zásluha patří jemu,“ skromně přiznal dvacetiletý fotbalista.

Meteor díky vítězství zůstává ve hře o nejvyšší příčky, aktuálně okupuje čtvrté místo tabulky. Situace v horních patrech je velmi vyrovnaná, druhý Český Brod a sedmou Libiš dělí pouhé čtyři body.

Výsledky 24. kola: Libiš - Neratovice 2:0 (2:0), Kladno - Litoměřice 2:0 (0:0), Chomutov - Nymburk 2:1 (2:0), Vilémov - Souš 1:2 (0:1), Tatran Rakovník - Český Brod 1:0 np (0:0), Litvínov - Úvaly 1:0 np (0:0), Hor. Měcholupy - Lovosice 0:3 (0:2), Louny - Meteor 0:2 (0:1).

1. Lovosice 24 15 4 2 3 44:22 55
2. Český Brod 24 11 4 5 4 50:25 46
3. Kladno 24 13 1 5 5 51:26 46
4. Meteor Praha 24 11 4 3 6 46:30 44
5. Souš 24 11 3 4 6 37:29 43
6. Neratovice-Byškovice 24 12 2 3 7 39:32 43
7. Libiš 24 12 2 2 8 40:28 42
8. Nymburk 24 8 3 6 7 25:26 36