Tomáš Hertl (vlevo) ze San Jose bráněný Coltonem Sissonsem (uprostřed) a...

Tomáš Hertl (vlevo) ze San Jose bráněný Coltonem Sissonsem (uprostřed) a Mattiasem Ekholmem z Nashvillu. | foto: Reuters

Dallas a Nashville si vynutil sedmý zápas, Hertl jednou asistoval

• 8
V pondělí mohlo být jasno o obou finalistech Západní konference play-off hokejové NHL. Jak tým St. Louis, tak San Jose však postupový mečbol nedokázal proměnit. Bluesmani na domácím ledě podlehli Dallasu 2:3 a Nashville urval důležitou výhru 4:3 nad San Jose až v prodloužení. Za hosty si jednu přihrávku připsal Tomáš Hertl. Stav obou sérií je 3:3 na zápasy a bude rozhodovat sedmý duel.

Stejně jako v pátém duelu série, ve kterém si odbyl letošní debut v play-off navíc ozdobený rozdílovou brankou, nechyběl v sestavě St. Louis ani v šesté partii český mladík Dmitrij Jaškin. K vytoužené postupové výhře však tentokrát svým barvám nepomohl.

6. Jakub Voráček (PHI), 6z. - 1b. (1+0)
7. Dmitrij Jaškin (STL), 2z- - 1b. (1+0)
8. Jiří Hudler (FLA), 6z.- 1b. (0+1)
9. Marek Židlický (NYI), 5z. - 1b. (0+1)
10. Andrej Šustr (TBL), 10z. - 1b. (0+1)
11. Roman Polák (SJS), 11z.- 0b.

12. Radko Gudas (PHI), 6z.- 0b.
13. Michal Rozsíval (CHI), 4z.- 0b.
14. T. Fleischmann (CHI), 4z.- 0b.
15. Jakub Kindl (FLA), 1z. - 0b

Hráči tučně jsou stále ve hře o Stanley Cup.

Rozhodnuto bylo už po zahajovací třetině, ve které hostující Dallas zaskočil Bluesmany třemi góly. Jako první udeřil v 5. minutě ze samostatného úniku Mattias Janmark. Domácí se nestačili ani rozkoukat a už prohrávali o dvě branky. O pouhých 20 vteřin hry později totiž Vernon Fiddler před bránou usměrnil do sítě chytrou přihrávku Coltona Scevioura.

Potřetí se skóre měnilo v 17. minutě. Jason Spezza se během přesilové hry uvolnil stahovačkou a následnou střelou z mezikruží vyhnal Briana Elliotta na střídačku. V dalších dvou třetinách St. Louis svého již jen bránícího soupeře vždy přestřílelo rozdílem třídy 14:5 a 14:2.

Z velkého tlaku však domácí vytěžili jen snížení na nejtěsnější rozdíl. V 28. minutě se prosadil Alexander Steen a poslední slovo v zápase měl v 49. minutě Patrik Berglund. Hrdina předchozího duelu Dmitrij Jaškin (5:49, -1) zůstal bez bodu, podobně jako vítězné duo na druhé straně Aleš Hemský (14:27, +/-: 0, 3 střely) a Radek Faksa (16:44, +/-: 0). Rozhodující sedmé klání je na programu ve středu a bude jej hostit Dallas.

Nejlepší tým sezony v zápasech na kluzištích soupeřů San Jose nedokázal ani napotřetí v play-off dobýt arénu Nashvillu, načež sérii čeká za stavu 3:3 na zápasy rozhodující divácky atraktivní sedmý duel.

Obdobně jako v utkání číslo čtyři Predators v pondělí před svými fanoušky uspěli až v prodloužení a to navíc po shodném výsledku 4:3. Rozdílem bylo jen, že na to nepotřebovali téměř jeden celý zápas navíc. Na místo 112. minuty se totiž tentokrát rozhodlo už v minutě 63.

Hostující Sharks v utkání vyslali na brankáře Pekku Rinneho jen 18 puků, přesto se dvakrát v průběhu řádné hrací doby utrhli do vedení. Úvodní dvougólový náskok týmu zajistil svou 3. a 4. trefou v play-off Chris Tierney. Po následném postupném vyrovnání Nashvillu zásahy Roman Josiho a Ryana Johansena se v 51. minutě pro změnu v přesilovce prosadil Logan Couture.

Domácí ovšem zachránil vyrovnáním na 3:3 z 53. minuty Colin Wilson a hned v úvodu prodloužení rozhodl málo známý Viktor Arvidsson. Švédský mladík, jenž za poslední dvě sezony NHL stihl absolvovat jen 62 zápasů základních částí, se ve svém 13. startu v play-off dočkal první branky a hned velmi důležité. Brankáře Martina Jonese zaskočil střelou bekhendem z levého kruhu.

Klíčový sedmý zápas bude ve čtvrtek hostit San Jose. V sestavě nebude chybět ani Tomáš Hertl (20:09, +/-: 0, 1 střela, 0+1), jenž si v pondělí připsal asistenci u otevírací branky Sharks, s Romanem Polákem (12:16, -1).

Výsledky NHL, 2. kolo play-off

Západní konference - 6. zápasy

St. Louis - Dallas 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
28. Steen, 49. Berglund - 5. Janmark, 6. Fiddler, 17. Spezza. Střely na branku: 37:14. Diváci: 19 808. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Steen (St. Louis), 3. Sceviour (Dallas). Stav série: 3:3.

Nashville - San Jose 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
16. Josi, 22. Johansen, 53. Wilson, 63. Arvidsson - 10. a 12. Tierney (na první Hertl), 51. Couture. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17 292. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Wilson, 3. Johansen (všichni Nashville). Stav série: 3:3.