Palát s Šustrem asistovali u vítězné branky Tampy Bay z prodloužení

• 2
Čeští zástupci v dresu Tampy Bay, útočník Ondřej Palát a obránce Andrej Šustr, se v pátek blýskli přihrávkami u vítězné akce čtvrtého pokračování série 2. kola play-off na ledě Islanders. Hostující Lightning uspěli 2:1 gólem beka Jasona Garrsiona ze druhé minuty prodloužení a v sérii vedou již 3:1 na zápasy.

Po úvodním triumfu Islanders v poměru 5:3 se ve třech dalších duelech radovali finalisté loňského Stanley Cupu. Tampa Bay otočila vývoj série druhého kola Východní konference výsledky 4:1, 5:4PP a 2:1PP. Poslední dvě partie na newyorském ledě přitom rozhodovalo až prodloužení a to zatím poslední ukončil už ve druhé minutě bek Jason Garrison.

7. Jiří Hudler (FLA), 6z.- 1b. (0+1)
8. Marek Židlický (NYI), 5z. - 1b. (0+1)
9. Andrej Šustr (TBL), 9z. - 1b. (0+1)
10. Roman Polák (SJS), 9z.- 0b.

11. Radko Gudas (PHI), 6z.- 0b.
12. Michal Rozsíval (CHI), 4z.- 0b.
13. T. Fleischmann (CHI), 4z.- 0b.
14. Jakub Kindl (FLA), 1z. - 0b.

Tučně jsou hráči, kteří jsou stále ve hře o Stanley Cup.

Hosté se usadili v útočném pásmu a zatlačili New York do obranné pozice, z čehož těžil ofenzivně laděný Garrison. Puk putoval od Ondřeje Paláta (23:46, +1, 2 střely, 0+1) k Andreji Šustrovi (19:27, +1, 3 střely, 0+1), jenž svému parťákovi nabil na modrou čáru a ten tvrdou ranou překonal Thomase Greisse. Palát si připsal svůj čtvrtý bod v devátém startu v letošním play-off, pro Šustra šlo dokonce o premiérový zápis ve vyřazovacích bojích 2016.

Jako první však v zápase slavili gól domácí. V 5. minutě využil přesilovku prudkou střelou z levého kruhu útočník Kyle Okposo. Nejtěsnější vedení pak pro Islanders, kteří po pěti startech opět posadili zkušeného beka Marka Židlického, vydrželo až do 48. minuty.

Po přihrávce centra Tylera Johnsona zpoza brány se z levého kruhu trefil Nikita Kučerov. Prvně jmenovaný se tak zlepšil na průběžných 12 bodů (4+8) a vyrovnal Logana Coutureho ze San Jose na průběžné třetí příčce bodování play-off, Kučerov pro změnu s osmi trefami vévodí tabulce kanonýrů.

Výsledek, 2. kolo play-off:

Východní konference - 4. zápas:

Islanders - Tampa Bay 1:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Okposo - 48. Kučerov, 62. Garrison (Šustr, Palát). Střely na branku: 28:24. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Garrison (Tampa), 2. Okposo (Islanders), 3. Bishop (Tampa). Stav série: 1:3.