• 0
Mohly pokračovat ve skvělé stíhací jízdě lídra z Kopaniny a udržet se od něj v tabulce na rozdíl čtyř bodů. Místo toho druhé Královice v rámci 23. kola přeboru Prahy doma překvapivě podlehly fotbalistům z ČAFC Praha 1:4. Dvě poslední trefy hostujícího celku byly navíc výstavní. Podívejte se na video.

„Věděli jsme, jak mají Královice silný tým, a proto se tomu uzpůsobila taktika. Snažili jsme se hrát v bloku odzadu, což se nám povedlo. Ale nejdůležitější bylo, že jsme vstřelili první branku hned ve třetí minutě. To nás uklidnilo,“ uvedl pro fotbalpraha.cz hráč ČAFC Praha Jan Micka.

Čekalo se, že druhé Královice v utkání s „Čafkou“ navážou na skvělé jarní výsledky a vysoké výhry z druhé poloviny sezony. Úvodní branka byla tudíž překvapením. V poslední minutě prvního poločasu se domácím nicméně srovnat podařilo, hlavičku mezi tři tyče usměrnil Michal Krejča.

Ten, kdo čekal, že se na jaře trápící hosté gólem do šatny položí, se mýlil. Vedení vrátil v 55. minutě Martin Jerie. Pakliže ještě Královice živily nějaké vyhlídky na body, utnul veškeré jejich naděje parádní dělovkou levačkou Tomáš Fitzel.

O několik minut později navíc čtvrtý gól tentokrát nádherně zatočený pravačkou přidal Jan Micka. Střelec poslední branky po utkání řekl: „Jen doufám, že ten gól z dálky proti Královicím nebude jediný takový v téhle sezoně. Věřím, že jich přibude víc.“

Lídr z Přední Kopaniny porazil ve šlágru kola celek Třeboradic 1:0 (o zápasu jsme psali zde).

Výsledky 23. kola: Zličín - Střešovice 1911 4:1 (2:0), Union Vršovice - Zbraslav 1:1 (0:0), Bohemians - FC Háje 3:1 (2:1), Královice - ČAFC Praha 1:4 (1:1), ABC Braník - Uhelné sklady 0:1 (0:1), Př. Kopanina - Třeboradice 1:0 (0:0), Stodůlky - Motorlet Praha B 1:1 (1:0), Cholupice - Admira Praha B 3:0 (0:0).

1. FC Přední Kopanina 23 16 4 3 61:20 52
2. Sokol Královice 23 13 6 4 65:38 45
3. Bohemians Praha 23 13 5 5 51:35 44
4. SK Třeboradice 23 12 2 9 51:39 38
5. Sokol Cholupice 23 12 2 9 53:52 38
6. SK Zbraslav 23 10 7 6 51:32 37
7. ABC Braník 23 11 2 10 39:40 35
8. FK Admira Praha B 23 9 6 8 50:50 33