• 0
Dva týmy z předních příček tabulky přeboru Středočeského kraje si jasnými výsledky poradily se svými soupeři v rámci 23. kola. Fotbalisté třetích Velvar přejeli Lhotu 6:1, lídr z Ostré pak pátou Dobříš porazil na jejím hřišti 4:1. První celek tabulky navíc úvodní branku vstřelil z extrémně ostrého úhlu. Podívejte se na video.

Rozdíl devíti míst v tabulce mezi Velvary a Lhotou nebyl dlouho výsledkově patrný. Domácí favorit nicméně stačil do konce prvního poločasu otevřít skóre, když se trefil Radek Dvořák.

Druhá půle už ovšem byla zcela v režii Velvar. Hattrick zkompletoval Dvořák a dva góly zařídil nejlepší střelec domácích Jakub Dobiáš. Šestou trefu přidal Marek Mucha, hostům se jednou podařilo snížit díky Lukáši Havelkovi.Velvary nicméně vyhrály vysokým výsledkem 6:1.

V dalším klání přijel lídr z Ostré na hřiště páté Dobříše. V 11. minutě poslali fotbalisté hostů skrze celé vápno domácích rychlou nahrávku.

Z ostrého úhlu míč na branku napálil Petr Vobořil z Ostré a fantasticky jej přišpendlil k tyči branky. Dal tak možná nejednomu divákovi vzpomenout na legendární gól Brazilce Carlose, kdy se známý obránce trefil téměř z nulového úhlu.

Vobořil přidal ještě jeden gól a Ostrá nakonec vyhrála jasně 4:1. Posunula tak Dobříš na šestou příčku a sama se udržela na čele soutěže díky lepšímu skóre.

Výsledky 23. kola: Vykáň - Sázava 2:1 (2:1), Poříčí n/S. - Vraný 1:2 np (1:1), Velvary - Lhota 6:1 (1:0), Dobříš - Ostrá 1:4 (1:2), Rejšice - ČLU Beroun 2:1 (0:1), Tuchlovice - Mnich. Hradiště 3:0 (1:0), Hostouň - Jíloviště 2:0 (1:0), Semice - SK Rakovník 1:0 (1:0).

1. Sportovní sdružení Ostrá 23 15 3 2 3 51:24 53
2. Sokol Hostouň 23 15 3 2 3 51:30 53
3. Slovan Velvary 23 14 3 1 5 62:31 49
4. SK Posázavan Poříčí n.Sáz. 23 11 1 8 3 39:32 43
5. Čechie Vykáň 23 13 0 2 8 44:42 41
6. MFK Dobříš 23 12 2 0 9 58:47 40
7. AFK Sokol Semice 23 10 1 3 9 47:42 35
8. Mnichovohradišťský SK 23 10 2 1 10 33:31 35