• 0
V probíhající sezoně nasázel do sítí soupeřů už 18 gólů - poslední dva zaznamenal někdejší fotbalista Sparty či Liberce Martin Jirouš v utkání 23. kola divize A proti Doubravce. Čížová tak díky jeho trefám dvakrát vyrovnala a po úspěšném penaltovém rozstřelu bere dva body. Podívejte se na video.

Čížová nepřijela na hřiště Doubravky jako favorit, byť bodový rozdíl mezi oběma celky není tak velký. Domácím se totiž na jaře obzvlášť daří a vystoupali až na páté místo, zatímco Čížová okupuje střed tabulky.

Doubravka otevřela skóre již v desáté minutě - Milan Ungr si naskočil na centr z hloubi pole a hlavičkoval milimetrově přesně. Hosty inkasovaná branka nepoložila a ještě do přestávky vyrovnali. Po přihrávce ze standardní situace se hlavou prosadil Jirouš.

I ve druhém poločase padly dva góly - a znovu za záda obou brankářů. Nejprve se po přiťuknutí ve vápně do míče opřel domácí Petr Morávek a tvrdou ranou vymetl šibenici. O chvíli později si slovo znovu vzal Jirouš - udělal kličku ve vápně a po kontaktu s obráncem se skácel k zemi. Nařízenou penaltu pak sám proměnil a poslal duel do rozstřelu.

V něm uzavřel hostující kanonýr pomyslný hattrick, jelikož byl jedním ze čtyř úspěšných exekutorů Čížové.

„Je to náš klíčový hráč,“ řekl o Jiroušovi vedoucí týmu hostů Vladimír Vávra. „Dohrával s obvazem na hlavě. Ty souboje proti němu jsou záludné a zákeřné. Nemá to jednoduché, v každém druhém souboji dostane loktem, nebezpečná hra zkrátka. Má to z našeho mužstva nejtěžší,“ dodal pro fotbalunas.cz.

Výsledky 23. kola: Český Krumlov - Hořovicko 1:3 (1:1), Petřín Plzeň - Třeboň 1:2 (0:0), J. Hradec - Rokycany 0:1 (0:1), Nové Strašecí - Klatovy 0:4 (0:2), Doubravka - Čížová 2:3 np (2:2), Roudné - Sedlčany 9:0 (5:0), Motorlet Praha - Aritma Praha 2:1 np (1:1), Milevsko - Karlovy Vary 1:2 (0:0).

1. Hořovicko 23 18 0 0 5 62:21 54
2. Motorlet Praha 23 13 5 1 4 51:21 50
3. Karlovy Vary 23 12 3 3 5 46:27 45
4. Klatovy 23 12 2 2 7 46:31 42
5. Doubravka 23 9 3 5 6 44:26 38
6. Sedlčany 23 7 6 3 7 38:42 36
7. Rokycany 23 9 3 2 9 35:32 35
8. Aritma Praha 23 9 0 8 6 38:27 35