• 2
Prošli kluby dvou největších pražských fotbalových rivalů - Sparty a Slavie. Gól Romana Poloma, někdejšího hráče Letenských, odstartoval obrat Benátek v Písku. David Kalivoda, bývalý záložník sešívaných, pomohl Zápům ve 27. kole ČFL k vítězství nad Brozany. Podívejte se na video.

„Bylo to pro nás dá se říct těžké utkání, měli jsme uhrát povinné vítězství proti týmu, který je už jistý sestupující. Hráčům celý týden tloukl do hlavy: Nepodcenit, nepodcenit,“ vyprávěl pro fotbalunas.cz kouč Zápů Michal Mašek.

Jeho svěřenci duel na hřišti Brozan nepodcenili - hned v první minutě vedli! Tomáš Matějka si do vápna naběhl na dlouhý nákop z vlastní poloviny a těsně před vybíhajícím brankářem ťukl do balonu hlavičkou.

Favorizované Zápy přidaly druhou trefu až pár minut před koncem druhého poločasu - kapitán Kalivoda, autor 21 prvoligových gólů, si v pokutovém území našel centr z levé strany a levačkou rozhodl o výhře 2:0.

To střední obránce Polom z Benátek započal skvělý obrat hostů na hřišti Písku. Ten vedl v první půli díky proměněné penaltě Lukáše Šlehofra, ale bek, jenž patří Mladé Boleslavi, ve 43. minutě hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal na 1:1.

Benátky navíc ještě před přestávkou skóre otočily, ale v základní hrací době srovnal druhým pokutovým kopem Šlehofer. Penaltový rozstřel poté přiřkl druhý bod hostům.

Výsledky 27. kola (28. hraného): Vltavín - Benešov 4:2 (1:2), Písek - Benátky 2:3 np (2:2), Králův Dvůr - Tachov 2:3 (1:2), MAS Táborsko B - MFK Chrudim 0:5 (0:3), Viktoria Žižkov - Dobrovice 3:1 (1:1), Brozany - Zápy 0:2 (0:1), Most - Čáslav 2:1 np (1:1), Kolín - Štěchovice 1:2 (0:1), Jirny - Domažlice 3:0 (1:0).

Poznámka: Mostu bylo odečteno 6 bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.

1. Chrudim 28 19 2 2 5 63:26 63
2. Zápy 28 17 4 2 5 50:27 61
3. Jirny 28 18 2 3 5 51:34 61
4. Žižkov 28 17 1 5 5 62:25 58
5. Loko Vltavín 27 16 2 5 4 62:30 57
6. Domažlice 28 15 3 2 8 51:38 53
7. Písek 28 14 3 3 8 44:35 51
8. Dobrovice 28 12 3 2 11 57:43 44