• 0
Hlavička k tyči, lob, dalekonosná rána, lob, penalta, dorážka střely a znovu lob. Duel 23. kola přeboru Plzeňského kraje mezi Chotíkovem a Horšovským Týnem nabídl divákům nejednu fotbalovou lahůdku. Z vítězství se nakonec po vysoké výhře 6:1 radovali domácí. Na ty nejzajímavější momenty kola se podívejte na videu.

Naskočil si na dobrý centr z pravé strany a hlavičkou uklidil míč k tyči. Miroslav Lopata z Chotíkova tak v 10. minutě otevřel skóre klání s Horšovským Týnem.

Po úvodní brance utkání jako kdyby týmy mezi sebou začaly zápasit kromě výsledku i v tom, kdo bude autorem zdařilejšího lobu.

Už ve 24. minutě hostující Radek Šindelář napadal domácí obranu tak nepříjemně, až mu jeden z beků Chotíkova poslal přihrávku přímo na kopačku. Šindelář se příliš dlouho nerozmýšlel a dlouhým lobem vyrovnal.

Další lob přilétl o několik minut později z kopačky Karla Rozbouda, jenž zvyšoval už na 3:1.

V druhém poločasu přidali domácí další branky z penalty a po dorážce střely zpoza vápna. Utkání dal tečku v 89. minutě celkem třetím lobem v utkání David Vacek.

Vedoucí poraženého celku František Věneček po utkání pro fotbalunas.cz uvedl: „Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Počítali jsme s tím, že to bude katastrofa, máme spoustu zraněných, takže hráli ti, co měli ruce a nohy. První poločas byl ale ještě solidní, ve druhé půli už to byla hrůza. Snad se někdo uzdraví, já už tam po šedesátce nevlezu...“

Výsledky 23. kola: Bolevec - Holýšov 0:3 (0:1), Rapid Plzeň - Lhota 1:5 (0:2), Domažlice B - Rozvadov 3:0 (0:0), Přeštice - Mýto 3:1 (1:0), Luby - Zruč 2:0 (0:0), Chotíkov - Horšovský Týn 6:1 (3:1), Vejprnice - Sušice 2:3 (1:3), Svéradice - Rokycany B 2:5 (1:0).

1. TJ Přeštice 23 16 0 4 3 66:21 52
2. TJ Sušice 23 14 3 3 3 63:26 51
3. TJ Rozvadov 23 15 1 2 5 49:24 49
4. Sokol Lhota 23 9 7 1 6 52:48 42
5. FK Svéradice 23 11 3 1 8 42:47 40
6. SKP Rapid Sport 23 9 3 3 8 37:37 36
7. Jiskra Domažlice B 23 11 0 2 10 50:34 35
8. FC Chotíkov 1932 23 9 2 4 8 54:51 35