• 0
Během prvního poločasu bylo rozhodnuto - Hluboká vedla nad Dražicemi už 3:0 a nakonec dokráčela za pohodlnou výhrou 4:1. V utkání 23. kola přeboru Jihočeského kraje se v dresu domácích fotbalistů prosadili Stanislav Legdan, Tomáš Křiváček a Jiří Rubick. Podívejte se na video.

Fotbalisté Hluboké byli před duelem s Dražicemi vzhledem k postavení v tabulce papírovým favoritem a tuto roli potvrdili.

Od úvodního hvizdu měli domácí hráči převahu, kterou využili už po jedenácti minutách - poprvé v zápase se prosadil Legdan. Ještě během první půle zvýšil hlavičkující Křiváček, jehož chvíli před pauzou doplnil svou druhou trefou Legdan, jenž za záda gólmana hostí dopravil vyraženou střelu Tomáše Antoše.

Osmdesát diváků sledovalo dominanci domácí Hluboké i ve druhém poločase, po hodině hry se pohotovou ranou uvnitř pokutového území prezentoval střídající Rubick a na ukazateli skóre svítila čtyřka.

Čisté konto brankáři Davidu Brašničkovi pokazil Lukáš Stuchlík, který v 71. minutě využil nedorozumění domácí obrany a zkorigoval skóre do přijatelnější podoby pro Dražice.

„Zápas probíhal celkem klidně, možná to bylo tím, že včera asi všichni pálili čarodějnice, takže dnes jim zbyly myšlenky jenom na fotbal,“ vysvětloval pro jihoceskyfotbal.cz kouč Hluboké Martin Wolgemuth.

Výsledky 23. kola: Hluboká - Dražice 4:1 (3:0), Sedlice - FC Písek 0:2 (0:1), Rudolfov - Prachatice 2:0 (1:0), Dačice - Katovice 2:1 (0:1), Planá/Luž. - Jankov 2:3 (1:1), Veselí - Soběslav 0:1 (0:0), Čimelice - Želeč 0:1 (0:1), Osek - Olešník 2:0 (1:0).

1. Jankov 23 16 5 2 47:16 53
2. Katovice 23 14 5 4 51:20 47
3. Soběslav 23 13 2 8 46:26 41
4. Osek 23 12 4 7 46:32 40
5. Rudolfov 23 11 5 7 43:25 38
6. Hluboká 23 11 4 8 29:31 37
7. Olešník 23 11 3 9 39:33 36
8. FC Písek 23 8 8 7 34:30 32