• 0
Fotbalisté Havířova zvítězili ve 24. kole divize E na hřišti Hranic 2:0. Oba góly dal Tomasz Gomola, největší hvězda hostů a hrající trenér Miroslav Matušovič se tentokrát neprosadil, byť odehrál 82 minut. Na zajímavé fotbalové momenty se podívejte ve videu.

Hráči Havířova měli dobrý vstup do jarní fáze soutěže, který ale pokazili v minulém kole, když doma vysoko podlehli Rýmařovu (psali jsme zde). Na hřišti Hranic, předposledního celku tabulky, proto chtěli zaváhání napravit.

První poločas góly nenabídl, a tak se 160 diváků dočkalo až ve druhém dějství. Agilní Tomáš Omasta se v 54. minutě chytře a efektně na pravém křídle zbavil obránce a nacentroval do vápna, kde míč srazil rukou jeden z domácích hráčů - nařízenou penaltu spolehlivě proměnil útočník Gomola.

Nejlepší klubový kanonýr poté přidal svou devátou branku v probíhajícím ročníku, když se nejlépe zorientoval na malém vápně a uzavřel skóre.

Výsledky 24. kola (23. hraného): Val. Meziříčí - Petřkovice 0:1 (0:1), Hranice - Havířov 0:2 (0:0), Rýmařov - Krnov 3:2 (3:1), Nový Jičín - Dolní Benešov 3:1 (2:1), Nové Sady - Vsetín 4:1 (2:1), Velké Karlovice - Frýdlant n.O. 1:1 (1:1), SFC Opava B - Petrovice 2:3 (1:1), Brumov - Slavičín 0:2 (0:1).

1. Petřkovice 23 18 0 5 42:17 54
2. Petrovice 23 13 5 5 41:16 44
3. Nové Sady 23 11 5 7 44:30 38
4. Slavičín 23 11 5 7 36:26 38
5. Valašské Meziříčí 23 10 4 9 36:30 34
6. Nový Jičín 23 9 7 7 30:24 34
7. Opava B 23 8 7 8 37:31 31
8. Havířov 23 9 4 10 33:43 31