• 0
Přezimovali na čtvrtém místě tabulky. Aktuálně se ovšem fotbalisté Sokolu Královice nacházejí na druhé příčce přeboru Prahy. Ve 22. kole soutěže si navíc upevnili pozici drtivou výhrou 7:0 nad rezervou Admiry. Pod čtyři branky se podepsal nejlepší střelec týmu Eduard Formáček. Podívejte se na video.

Jarní jízda Královic je obdivuhodná. Se Stodůlkami si Sokol poradil poměrem 2:0, Bohemians Praha porazil vysoko 6:2. Následovaly dvě remízy s Uhelnými sklady a Třeboradicemi. Předchozí kolo pak tým z východu Prahy přemohl Zbraslav 3:0.

Skvělou královickou šňůru se vydala přetrhnout ve 22. kole soutěže rezerva Admiry. Její naději na body ovšem už ve 13. minutě rázně utnul nejlepší střelec domácích Eduard Formáček, který přehodil hostujícího gólmana.

O tři minuty později skórovaly Královice znovu. Lukáš Richtrmoc dostal krásnou přihrávku patičkou a balon trefil do horního rohu branky hostí. Vzápětí přidal druhý zásah v duelu Formáček poté, co elegantně protančil vápnem Admiry a levačkou poslal míč do protipohybu brankáře.

Po pauze Formáček vyskočil ze všech hráčů nejvýše na roh a dokonal hattrick. Za domácí přidali branky Matouš Slováček a druhou trefu v utkání i Richtrmoc. V 89. minutě překonal Formáček gólmana hostí nepovedenou střelou počtvrté a uzavřel tak zápas Královic s rezervou Admiry, který skončil výsledkem 7:0.

Cholupice si v dalším utkání poradily venku se Zbraslaví 3:2 (o zápase jsme již psali zde).

Výsledky 22. kola: ČAFC Praha - Bohemians 0:4 (0:1), Uhelné sklady - Př. Kopanina 0:2 (0:0), Střešovice 1911 - ABC Braník 2:4 (1:1), Královice - Admira Praha B 7:0 (3:0), Motorlet Praha B - FC Háje 0:1 (0:0), Zbraslav - Cholupice 2:3 (1:1), Třeboradice - Union Vršovice 0:2 (0:0), Stodůlky - Zličín 2:2 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 22 15 4 3 60:20 49
2. Sokol Královice 22 13 6 3 64:34 45
3. Bohemians Praha 22 12 5 5 48:34 41
4. SK Třeboradice 22 12 2 8 51:38 38
5. SK Zbraslav 22 10 6 6 50:31 36
6. ABC Braník 22 11 2 9 39:39 35
7. Sokol Cholupice 22 11 2 9 50:52 35
8. FK Admira Praha B 22 9 6 7 50:47 33