• 0
Byl to zápas jednoho mužstva. Pardubické „béčko“ deklasovalo ve 22. kole přeboru Pardubického kraje Lanškroun 8:0 a na vedoucí pozici tabulky ztrácí z druhé příčky pouhý bod. Krásnými góly se blýskli Joel Ngandu Kayamba a Adam Fousek. Na povedené fotbalové sólo či precizní přímý kop se podívejte ve videu.

Vzhledem k tomu, že Lanškroun na podzim rezervu Pardubic porazil, se v „odvetě“ čekal vyrovnanější průběh utkání. Desátý tým tabulky se však na nic nezmohl.

Už v sedmé minutě prohrával po zásahu Martina Klátila, o chvíli později dorazil balon do sítě Petr Prokopec a domácí vedli 2:0. Ještě do přestávky stihlo pardubické béčko přidat další tři góly - jedním z nich byla povedená individuální akce Kayamby, jenž zasekávačkami obalamutil dva obránce hostů a přesně zakončil.

„V tomto zápase na hřišti prakticky existovalo pouze jedno mužstvo a to to naše. Soupeř neměl vůbec nárok nás nějak potrápit, protože jsme na něj nastoupili velmi aktivně a již v desáté minutě vedli 2:0,“ řekl František Kovárník, kouč pardubické rezervy.

Jeho svěřenci totiž pokračovali v dominanci i během druhého dějství. Svůj druhý gól v utkání (celkově desátý v sezoně) vstřelil po rohovém kopu Klátil, poté se druhému týmu tabulky povedla pěkná kombinace, na jejímž konci stál Václav Tichý.

Jednostranný zápas uzavřel Fousek, jenž zakroutil míč z volného přímého kopu rovnou do šibenice hostující brány.

„V nastoupeném tempu jsme pokračovali vlastně celý zápas a hosté můžou být rádi, že odjeli „jen“ s osmi inkasovanými góly. Kromě několika ostrých zákroků na naše hráče a neustálých diskuzí s rozhodčími nepředvedli vůbec nic,“ rýpl si do soupeře Kovárník na klubovém webu.

Výsledky 22. kola: Slatiňany - Holice 0:1 (0:0), Přelouč - MFK Chrudim B 0:2 (0:2), Letohrad B - Třemošnice 0:2 (0:1), Pardubice B - Lanškroun 8:0 (5:0), Hlinsko - Česká Třebová 3:4 np (3:3), Polička - Choceň 5:2 (3:0), Svitavy - Moravany 6:2 (2:2), Žamberk - M. Třebová odloženo.

1. SK Holice 22 14 4 0 4 61:28 50
2. FK Pardubice B 22 15 1 2 4 65:28 49
3. MFK Chrudim B 22 14 2 2 4 50:26 48
4. SK Spartak Slatiňany 22 13 3 2 4 54:22 47
5. TJ Svitavy 22 12 2 2 6 55:35 42
6. FK Agria Choceň 22 11 2 2 7 33:27 39
7. Sportovní kluby Polička 22 11 1 2 8 37:35 37
8. FK Česká Třebová 21 8 4 3 6 34:31 35