• 0
Vtrhl do vápna a už se zdálo, že se kličkou dostal mimo střelecký úhel. Marek Langr se však stahovačkou uvolnil, dalšímu obránci nasadil jesličky a zavěsil. Krásným fotbalovým kouskem uzavřel utkání mezi rezervami Chrudimi a Letohradu, které v rámci 21. kola přeboru Pardubického kraje skončilo 5:0. Podívejte se na video.

Souboj rezervních týmů Chrudimi a Letohradu měl jasného favorita - domácí jsou totiž v tabulce o jedenáct míst výš než hosté. A papírové předpoklady se naplnily.

Ve třiatřicáté minutě kopala Chrudim roh, hráč na první tyči prodloužil balon na osamoceného Martina Ráliše, jenž z malého vápna otevřel skóre. Ve druhém poločase navýšil náskok domácích Jaroslav Kroutil, jenž stál ve správnou chvíli na ideálním místě a bez problémů trefil prázdnou bránu. Tentýž hráč zvýšil o chvíli později hlavou na 3:0.

Letohrad inkasoval ještě dvě branky a v Chrudimi tak dostal nepopulárního „bůra“. Jedním z těchto gólů bylo zmiňované ukázkové sólo Langra.

„Výsledek 5:0 je jednoznačný, ale soupeř ukázal nejen určitou kvalitu,ale i chuť hrát a ve svém postavení se porvat o úspěch a body. Hráče jsem od počátku nabádal k trpělivosti a dodržování nastaveného stylu a ve finále to přineslo zasloužený úspěch,“ řekl o utkání pro klubový web kouč Chrudimi Miroslav Teplý

Výsledky 21. kola: Holice - Hlinsko 1:0 np (0:0), Třemošnice - Polička 2:1 np (1:1), Česká Třebová - Přelouč 2:3 np (2:2), MFK Chrudim B - Letohrad B 5:0 (1:0), Choceň - Pardubice B 2:1 np (1:1), Lanškroun - Svitavy 2:3 np (2:2), Moravany - Žamberk odloženo, M. Třebová - Slatiňany 2:1 np (1:1).

1. SK Spartak Slatiňany 21 13 3 2 3 54:21 47
2. SK Holice 21 13 4 0 4 60:28 47
3. FK Pardubice B 21 14 1 2 4 57:28 46
4. MFK Chrudim B 21 13 2 2 4 48:26 45
5. TJ Svitavy 21 11 2 2 6 49:33 39
6. FK Agria Choceň 21 11 2 2 6 31:22 39
7. Sportovní kluby Polička 21 10 1 2 8 32:33 34
8. FK Česká Třebová 20 8 3 3 6 31:28 33