• 0
Třetí porážku v řadě utrpěli fotbalisté Blšan v rámci 21. kola přeboru Ústeckého kraje. Krupka nad nimi zvítězila 3:1 a někdejší ligový celek klesl na třetí příčku. Jednu z branek hostí vstřelil bývalý hráč Teplic Emil Rilke. Na druhé místo poskočil Proboštov, jenž ovládl šlágr na hřišti lídra ze Štětí. Podívejte se na video.

Blšanům se na jaře příliš nedaří. Bývalý ligový celek získal ve druhé části sezony v pěti zápasech pouhých šest bodů a prohrál dva poslední duely. S vidinou utnutí špatné šňůry tak přivítaly Blšany ve 21. kole čtvrtou Krupku.

Ale právě hosté se dostali do vedení jako první. Před vápno si už v 9. minutě šikovně odskočil Emil Rilke a bombou pod břevno nedal brankáři domácích šanci.

Blšany se dočkaly vyrovnání až po pauze, v 56. minutě proměnil penaltu Michal Zeman. Nerozhodný stav trval do 77. minuty, kdy do zcela odkryté branky domácích uklidil balón Michael Suske z Krupky. O chvíli později pak definitivně pečetil výhru hostů Dominik Valenta.

Spokojený trenér hostí Martin Vrtiška okomentoval utkání pro web Krupky slovy: „Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně. Vysokým presinkem jsme si vytvořili územní převahu, díky níž jsme vstřelili i hezkou branku. Měli jsme i další šance, ale scházelo nám přesnější zakončení a klid v koncovce.“

„Blšany naopak poněkud překvapivě vycházely z obranného bloku, který zaujaly vždy po ztrátě míče. Spoléhaly zejména na rychlý přechod do útoku, jenž jim asi třikrát vyšel, ale náš brankář Martin Prokeš opět podal velmi kvalitní výkon a podržel nás,“ dodal kouč Vrtiška.

V dalším zápase kola se střetlo vedoucí Štětí se třetím Proboštovem. Duel nabídl pouze jedinou branku, kterou vstřelil Josef Blažek. Proboštov utkání dohrával od 44. minuty v deseti, i tak vedení 1:0 nad lídrem udržel a v tabulce se posunul na druhou příčku.

Výsledky 21. kola: Štětí - Proboštov 0:1 (0:1), Blšany - Krupka 1:3 (0:1), Modlany - Žatec 1:2 (0:0), Duchcov - Hrobce 0:4 (0:2), Bílina - Modrá 6:2 (4:0), Srbice - LoKo Chomutov 2:0 (2:0), Střekov - Postoloprty 5:2 (2:2), Neštěmice - Horní Jiřetín 0:1 (0:0).

1. SK Štětí 21 15 3 0 3 74:28 51
2. TJ Proboštov 21 12 2 1 6 48:31 41
3. FK Chmel Blšany 21 13 0 1 7 63:38 40
4. TJ Krupka 21 13 0 1 7 58:40 40
5. Sokol Srbice 21 11 2 0 8 58:47 37
6. FK Slavoj Žatec 21 11 1 2 7 42:41 37
7. FK Český Lev Neštěmice 21 12 0 0 9 61:47 36
8. TJ Baník Modlany 21 11 1 1 8 62:49 36