• 0
Souboj Kutné Hory s Jabloncem nad Jizerou v rámci 21. kola divize C proti sobě svedl týmy, které od sebe v tabulce dělil pouhý bod. Po hodině hry se divákům na hřišti naskytla fotbalová lahůdka v podobě vyrovnání parádní dělovkou, o níž se postaral hostující Jan Zemánek. Jablonec krásný gól nakonec vyhecoval k obratu v posledních pár minutách utkání. Podívejte se na video.

Do klání vstupovala Kutná Hora s 29 body, tedy s náskokem jednoho bodu na hosty z Jablonce nad Jizerou. A byl to právě domácí celek, kdo se radoval z první branky. Ve 42. minutě si na roh dobře naběhl Jan Mandutz a přesnou hlavičkou k přední tyči s přehledem otevřel skóre.

V 60. minutě se dostal Jablonec díky dobré kolmici na hranici velkého vápna. Odtud jeden z hostujících fotbalistů sklepl míč šikovně pod sebe přesně na pravačku Jana Zemánka. Záložník Jablonce se do balónu opřel vší silou a razantní střela následně napnula síť domácí branky přímo v pravém horním rohu.

Jablonec se v utkání nakonec radoval i podruhé. Střelu ze standardní situace v 87. minutě ještě tečoval hlavou hostující Jiří Macháček, na což už domácí gólman Josef Ptáček nestačil zareagovat. Jablonec dokonal obrat a díky zisku tří bodů přeskočil Kutnou Horu v tabulce.

K utkání se pro kutnohorský web vyjádřil trenér domácích Jan Holík slovy: „Fotbalová spravedlnost se k nám otočila zády. Soupeř skóroval prakticky z nevypracovaných šancí nebo po jedné standardní situaci, kterou nás potrestal tři minuty před koncem. Takový zápas se pak strašně těžko otáčí. Je to hodně bolavé, poněvadž jsme měli více příležitostí na vstřelení branky. Předvedená hra odpovídala remízovému utkání.“

Výsledky 21. kola (20. hraného): Ústí n.O. - Živanice 0:3 (0:1), Semily - Trutnov 0:4 (0:2), Admira Praha - Olympia HK 1:0 np (0:0), Jaroměř - Suchdol 2:4 (0:1), Dvůr Králové - Vysoké Mýto 2:0 (1:0), Kutná Hora - Jablonec n.J. 1:2 (1:0), Turnov - Nový Bor 3:1 (0:1).

1. FC Olympia Hradec Králové 20 15 1 3 1 45:10 50
2. Sokol Živanice 20 12 3 0 5 53:22 42
3. Dvůr Králové nad Labem 20 8 4 2 6 43:31 34
4. MFK Trutnov 19 10 1 1 7 41:32 33
5. Sokol Družba Suchdol 20 8 2 4 6 32:23 32
6. Sokol Jablonec n.Jizerou 20 9 1 2 8 33:33 31
7. FK Admira Praha 20 6 4 5 5 26:29 31
8. SK Vysoké Mýto 20 8 2 2 8 38:31 30