• 0
Fotbalisté Jankova ztratili nadějně rozehrané utkání 21. kola přeboru Jihočeského kraje a remizovali s Rudolfovem 2:2. Zaváhání lídra tabulky využily Katovice, které zvítězily na hřišti Sedlic 3:0 a na první příčku ztrácejí pouhý bod. Podívejte se na video.

Hráče vedoucího Jankova nečekal na hřišti Rudolfova jednoduchý úkol - domácí totiž před vlastními fanoušky ještě neprohráli.

To se pokusil změnit ve 26. minutě Tomáš Smékal, jenž hlavičkou proměnil přesný centr z levé strany. Na 2:0 pro hosty zvýšil těsně před přestávkou Jan Šebelka.

Jenže domácí nesložili zbraně a téměř ihned po rozehrání druhého poločasu snížili skóre - rozhodčí nařídil pokutový kop, kterého se ujal Radim Pouzar a chladnokrevně zakončil.

Velký tlak Rudolfova nakonec skončil vyrovnávacím gólem. V 73. minutě se balon od zad hostujícího Vojtěcha Bürgera odrazil tak nešťastně, že letěl mezi tři tyče. Z tohoto prostoru ho sice David Maršán odkopl, ale asistent na pomezí viděl míč celým objemem za brankovou čárou - 2:2.

„O poločase jsem řekl hráčům, že to nesmíme zabalit. Věděl jsem, že pokud budeme hrát tak jako v první půli, můžeme s výsledkem něco udělat,“ popisoval pro jihoceskyfotbal.cz atmosféru v kabině kouč Rudolfova Otakar Matouš.

Fotbalisté Katovic zaváhání lídra dokázali využít a na hřišti Sedlic zvítězili jasně 3:0. Dvoubrankové poločasové vedení, o nějž se postarali Petr Hovorka a Michal Repa, domácí nezvrátili. Navíc v poslední minutě inkasovali třetí gól po pěkné kombinaci, na jejímž konci stál Karel Cibulka.

Výsledky 21. kola: Osek - Dražice 2:1 (1:0), Čimelice - Dačice 1:1 (1:1), Sedlice - Katovice 0:3 (0:2), Planá n.L. - Písek B 2:1 (1:0), Rudolfov - Jankov 2:2 (0:2), Veselí - Prachatice 1:1 (0:1), Soběslav - Olešník 0:1 (0:1), Hluboká - Želeč 2:2 (2:0).

1. SK Jankov 21 14 5 2 42:14 47
2. SK Otava Katovice 21 14 4 3 48:16 46
3. FK Spartak Soběslav 21 12 1 8 43:24 37
4. SK Rudolfov 21 10 5 6 41:24 35
5. TJ Osek 21 10 4 7 39:29 34
6. TJ Hluboká nad Vltavou 21 10 4 7 26:28 34
7. FK Olešník 21 10 3 8 37:30 33
8. FC Písek B 21 7 7 7 30:28 28