• 1
Ve všech týmech gólům spíše bránil, než že by je sám střílel. A bylo tomu tak v Baníku, Viktorii Žižkov anebo napříč mládežnickými reprezentacemi. Řeč je o Pavlu Bestovi, který v současnosti hraje za Bohemians Praha. Na úplném konci utkání 21. kola přeboru Prahy to byl právě on, kdo proti fotbalistům Admiry B vyrovnal na konečných 1:1. Podívejte se na video.

Zápas 21. kola proti sobě svedl domácí Bohemians Praha a rezervu Admiry. Papírově silnějšímu týmu domácích se ovšem v první půli příliš nedařilo, což pro web Bohemians potvrdil trenér domácích Jaromír Jindráček: „V první půli jsme nehráli vůbec dobře a měli jsme problémy zachytávat brejky soupeře, který chodil do kontrů ve čtyřech až pěti hráčích.“

Admira se dokonce na začátku prvního poločasu dostala do vedení. Parádně levačkou z otočky přibil míč k levé tyči domácí branky nejlepší střelec hostí Petr Jackl. Jednalo se už o jeho devátou trefu v sezoně.

Bohemians se nedařilo vyrovnat. V nastavení se do pokutového území Admiry vydal podpořit útok dokonce i gólman domácích Peter Bartalský. Centr ovšem našel jiného hráče a to konkrétně exligového Pavla Bestu, který vyrovnal na konečných 1:1.

Trenér domácích Jindráček k zápasu ještě dodal: „Některým obvyklým oporám se tentokrát moc nedařilo. Vyrovnali jsme až díky tomu, že jsme v nastaveném čase udělali velký chaos ve vápně Admiry. Nakonec to Besta dotlačil prsama do sítě, a tak máme alespoň ten bod. Je to však podle mě zasloužená remíza.“

Braník v souboji nováčků porazil Stodůlky jasně 5:0 (o suverénní výhře jsme psali zde).

Výsledky 21. kola: Zličín - Motorlet Praha B 3:2 (1:1), Union Vršovice - Uhelné sklady 0:1 (0:0), Bohemians - Admira Praha B 1:1 (0:0), FC Háje - ČAFC Praha 4:1 (2:1), Královice - Zbraslav 3:0 (2:0), ABC Braník - Stodůlky 5:0 (1:0), Př. Kopanina - Střešovice 1911 1:1 (0:1), Cholupice - Třeboradice 2:1 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 21 14 4 3 58:20 46
2. Sokol Královice 21 12 6 3 57:34 42
3. SK Třeboradice 21 12 2 7 51:36 38
4. Bohemians Praha 21 11 5 5 44:34 38
5. SK Zbraslav 21 10 6 5 48:28 36
6. FK Admira Praha B 21 9 6 6 50:40 33
7. ABC Braník 21 10 2 9 35:37 32
8. Sokol Cholupice 21 10 2 9 47:50 32