Bohemians - Sparta 2:2, hosté jen dotahovali a titul jim mizí

• 371
Dvakrát prohrávali, dvakrát vyrovnali, ale otočit výsledek nedokázali. Sparťanští fotbalisté ve 25. kole remizovali na Bohemians 2:2, což je takřka jistě vyřazuje z boje o titul. Na vedoucí Plzeň ztrácí propastných jedenáct bodů, přičemž jich do konce sezony mohou získat maximálně osmnáct.

Slabá hra v defenzivně, nepřesnosti ve středu pole a chabá koncovka. Sparťané v důležitých činnostech selhali.

Když v 56. minutě běžel kapitán Lafata sám na bránu a mohl vyrovnat na 2:2, trefil jen gólmana. Gól sice chvíli nato vstřelil Dočkal, ale otočit skóre už sparťané nedokázali.

Obě branky dostali po hrubých chybách. U obou byl Konaté, který nastoupil na pozici pravého obránce, a viditelně se projevilo, že prostě obránce není.

Nikoho už nemohlo překvapit, že sparťané inkasovali z první akce. V osmém jarním ligovém utkání se jim to stalo pošesté. A podruhé nepříznivé skóre nedokázali otočit.

Pro soupeře to zase bylo tak snadné... V 10. minutě pravý obránce Konaté podcenil důraz a rychlost Mosquery, který se probil až před Bičíka. Jeho nepříliš povedenou střelu na zadní tyči doběhl Acosta a zblízka poslal míč do prázdné brány.

Výkon Bohemians ohromně vyrostl, podporováni bouřlivým publikem dřeli, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Dobře bránili, byli nepříjemní vepředu, především veterán Čížek dělal v sedmatřiceti hostující obraně problémy. A dostal se do obrovské šance.

Po půlhodině na polovině vybojoval míč, pak si naběhl, utekl Frýdkovi, ale souboj s Bičíkem prohrál. O chvíli později ho to pak mrzelo dvojnásob, když Lafata vyrovnal.

Sparta byla aktivnější, pořád hrála s míčem, ale do nadějných příležitostí se probíjela obtížně. Když už se do nich hosté kombinací dostali, Krejčí nedokázal přesně odcentrovat. Stalo se mu to několikrát. Marečkovu dělovku za hranicí vápna skvěle vytáhl Zlámal.

A tak Spartu znovu musel vytáhnout z bryndy Lafata. Před jeho trefou odčinil chybu z úvodu utkání Konaté, když v soupeřově vápně vybojoval míč, přihrál zpátky Dočkalovi a jeho přízemní střelu Lafata tečoval mimo dosah Zlámala. Vzápětí mohli hosté vést, ale Dočkal z vyložené pozice nastřelil jen domácího kapitána.

A hosté příležitosti zahazovali dál. Když mohli v úvodu druhé pole soupeře zlomit, Krejčí i Dočkal mířili nad. A když vzápětí neodvrátili roh, prohrávali. Švecovu střelu zblízka dorazil Šmíd a domácí znovu vedli.

Následně mohl definitivně rozhodnout Čížek, ale nájezd neproměnil. A tak na druhé straně pro změnu trestal Dočkal.

Hrál se strhující fotbal, Bohemians hrozili snad z každé akce, z každého centru. Hosté propadali ve středu pole a se dvěma obránci nestíhali. Vynikající Čížek z brejku trefil tyč, chybělo deset minut do konce... A v poslední minutě Spartu podržel Bičík proti střele střídajícího Proška

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37