Tomáš Satoranský z Barcelony v euroligovém utkání | foto: Profimedia.cz

Barcelona veze z Ruska důležitou výhru. Satoranský byl hvězdou zápasu

• 1
Basketbalisté FC Barcelona napodruhé nedovolili Kubani Krasnodar otočit euroligové čtvrtfinále a po vysoké výhře 92:66 vezou z Ruska nadějný stav série 1:1. Teď je čekají dva duely v domácím prostředí.

Český rozehrávač Tomáš Satoranský katalánskému týmu významně pomohl v rozhodujících momentech. Připsal si 13 bodů, 10 asistencí a dva doskoky. Má tedy ceněný double-double a osobní maximum v přihrávkách. V užitečnosti dosáhl na číslo 23 - žádný z jeho spoluhráčů nebyl lepší.

První zápas série na tři vítězství vyhrál po obratu Krasnodar, a tak Barcelona nutně potřebovala druhý duel zvládnout. To si uvědomoval i Satoranský, který do zápasu vstoupil ve velkém stylu a k úvodnímu náporu v podobě vedení 13:5 přispěl pěti body a dvěma asistencemi.

Pak sice domácí srovnali krok, ale velké problémy jim dělal velmi dobře hrající Stratos Perperoglu a Barcelona znovu soupeři utekla. Navíc Satoranský po svém návratu na hřiště znovu kraloval a Barcelona pod jeho taktovkou získala poločasové vedení o 17 bodů.

Postupně hosté své vedení ještě navýšili až na 27 bodů, ale pak šel Satoranský ze hry a Krasnodar stáhl ztrátu na 13 bodů. Jenže návrat českého rozehrávače Barcelonu probudil a drama se nekonalo. Satoranský definitivně zlomil odpor domácích hráčů smečí a trojkou.

Další zápas se hraje 19. dubna.

Uspěl i další španělský klub - baskický Laboral Vitória doma přehrál Panathinaikos Atény 82:78 v prodloužení a sérii vévodí 2:0.

Řecký celek zachraňoval naději trojkou Dimitrise Diamantidise 18 sekund před koncem základní hrací doby na 73:73. V prodloužení však Panathinaikos stahoval náskok domácích marně, jeho katy se stali Jannis Burusis (pět bodů v řadě) a Darius Adams (čtyři za sebou).

Euroliga basketbalistů

Čtvrtfinále - 2. zápasy

Kubaň Krasnodar - FC Barcelona 66:92 (za hosty Satoranský 13 bodů, 10 asistencí, 2 doskoky), stav série 1:1

Laboral Vitória - Panathinaikos Atény 82:78 po prodl., stav série 2:0.