• 0
Vypjatější šlágr si diváci během 18. kola přeboru Libereckého kraje nemohli přát. Mezi sebou se utkaly druhé Sedmihorky a první Chrastava. A stejně jako v tabulce měl i na hřišti navrch lídr soutěže. Ten nakonec vyhrál 3:1 poté, co jeho gólové akce opět řídil Jiří Štajner, trefil se i nejlepší střelec hostů Jakub Beneš. Na nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Už v 2. minutě zápasu Sedmihorek s Chrastavou prostrčil Jiří Štajner na hranici velkého vápna šikovnou přihrávku na nabíhajícího Davida Sandra. Ten skákající balón trefil náramně a jeho střela zapadla do pravého horního rohu domácí branky - 0:1.

I další akci z 22. minuty rozjížděl špílmachr Chrastavy Štajner. Ten našel dlouhým centrem z vlastní poloviny nabíhajícího spoluhráče, jenž míč dával okamžitě před branku. Tam si už perfektně nabíhal hostující Filip Henzl, který pravačkou do protipohybu brankáře Martina Špíny zvýšil na 2:0 pro Chrastavu.

Domácí Sedmihorky pak v 74. minutě snížily, penaltu proměnil Patrik Dvořák. To ovšem bylo ze strany domácích vše. Výhru Chrastavě naopak pojistil v 83. minutě kanonýr Jakub Beneš, který vstřelil už 28. branku sezony.

K výhře Chrastavy se pro fotbalunas.cz vyjádřil vedoucí hostů Miroslav Kobrle slovy: „Zápas splnil očekávání souboje prvních dvou celků tabulky. Hrál se pohledný, aktivní fotbal, který se divákům, jež si našli i přes nepřízeň počasí cestu na stadion, musel líbit.“

Výsledky 18. kola (17. hraného): Lomnice - Doksy 0:2 (0:1), Česká Lípa - Mšeno 2:1 (1:0), Sedmihorky - Chrastava 1:3 (0:2), Bozkov - Železný Brod 4:4 (1:2), Košťálov - Frýdlant 0:1 (0:1), Skalice - Hejnice 2:1 (1:1), Višňová - Velké Hamry 2:1 (2:0).

1. TJ Spartak Chrastava 17 16 0 1 75:14 48
2. FK Sedmihorky 17 11 1 5 44:24 34
3. Arsenal Česká Lípa 17 10 3 4 32:23 33
4. Jiskra Višňová 17 8 3 6 38:32 27
5. FK Velké Hamry 17 7 4 6 34:33 25
6. SK Skalice 17 7 3 7 35:36 24
7. TJ Doksy 17 7 3 7 29:33 24
8. Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. 17 6 2 9 29:29 20