• 0
Z vysoké výhry se v zápase 16. kola přeboru Zlínského kraje radovali fotbalisté prvního Holešova. Ti porazili Luhačovice vysoko 4:0. Dařilo se i druhému Provodovu, který nasměroval k výhře 3:0 nad Napajedly dvěma zdařilými akcemi Matěj Velev. Podívejte se na video.

Hlavní postavou utkání Provodova s Napajedly byl hráč domácích Matěj Velev. Ten už v 12. minutě předvedl krásnou individuální akci. Velev nejprve na půlce skvělým napadáním narušil rozehrávku hostů, získal míč a po sprintu se s ním dostal až před posledního obránce Napajedel. Po skluzu hostujícího obránce ještě stačil v pádu uklidit míč za záda brankáře Romana Vitáska.

I druhý gól padl z kopačky Veleva a byla to znovu fotbalová paráda. Tentokrát dostal balón na hranici velkého vápna a ačkoliv byl tísněn několika protihráči, otočkou se jich zbavil a z blízkosti zvýšil na 2:0. O dvě minuty později upravil na konečných 3:0 domácí Tomáš Ulman.

K utkání se pro fotbalunas.cz vyjádřil treter hostů Stanislav Vávra slovy: „Na zápas do Provodova jsme odjížděli s tím, že můžeme překvapit. V páté minutě jsme zahodili stoprocentní šanci. Po zbytek poločasu jsme hráli nervózně, ztráceli jednoduché míče, nebojovali a zkušený soupeř toho dokázal stoprocentně využít. Druhá půlka byla z naší strany lepší, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale selhala opět koncovka.“

V dalším utkání si svou pozici na čele tabulky upevnil Holešov, jenž vyhrál doma proti Luhačovicím jasně 4:0. Dvě branky obstaral nejlepší střelec lídra Josef Křenek.

Výsledky 16. kola: Slušovice - Boršice 2:3 (1:0), Provodov - Napajedla 3:0 (3:0), Vigantice - Bystřice p.H. 1:2 np (1:1), Chropyně - Baťov 1930 1:0 (1:0), Rožnov p.R. - Morkovice 1:0 (1:0), Holešov - Luhačovice 4:0 (1:0), Štítná n.Vláří - Fryšták 1:4 (0:2).

1. SFK ELKO Holešov 16 9 4 1 2 42:25 36
2. FC RAK Provodov 16 9 2 1 4 50:26 32
3. FC Rožnov pod Radhoštěm 16 9 2 0 5 34:18 31
4. SK Boršice 16 8 1 2 5 39:27 28
5. FC Morkovice 16 8 2 0 6 32:29 28
6. FC Fryšták 16 8 0 3 5 22:20 27
7. FK Vigantice 16 6 2 3 5 23:23 25
8. SK Baťov 1930 16 7 0 3 6 32:22 24