• 0
Fotbalisté Blšan prohráli ve 20. kole přeboru Ústeckého kraje na hřišti Chomutova 1:2. Jedinou branku druhého týmu tabulky zaznamenal bývalý ligový hráč Mario Lička. Bílina porazila Duchcov 3:0 díky precizně zahrávaným přímým kopům. Podívejte se na video.

Blšanům se nepovedlo minulé kolo a na hřišti Chomutova toužily vysokou prohru 2:6 napravit. Jenže v 57. minutě poslal domácí do vedení ranou na zadní tyč Ruslan Vaschkievich.

Na jeho branku ale hosté zareagovali téměř okamžitě. Trojnásobný reprezentant Lička dostal míč těsně za vápno a přízemní střelou z voleje vyrovnal. Chomutov však nakonec bere všechny tři body. Minutu před koncem proměnil přihrávku před prázdnou bránu ve vítězný gól Vaschkievich.

V utkání mezi Bílinou a Duchcovem úřadoval Lukáš Záhradský - ve 28. minutě si postavil míč k přímému kopu a ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů ho poslal k levé tyči hostující branky.

Ještě do přestávky se domácí záložník radoval znovu - a opět po téměř identické ráně z přímého kopu. I ke třetímu gólu pomohla Bílině standardní situace. Centrovaný míč našel hlavu Josefa Mergla, jenž uzavřel skóre na konečných 3:0.

Výsledky 20. kola: Hrobce - Srbice 3:4 np (3:3), Bílina - Duchcov 3:0 (2:0), Krupka - Střekov 4:2 (1:1), Horní Jiřetín - Štětí 0:2 (0:1), Proboštov - Modlany 1:2 (1:1), LoKo Chomutov - Blšany 2:1 (0:0), Postoloprty - Neštěmice 2:0 (1:0), Modrá - Žatec 1:2 (1:1).

1. SK Štětí 20 15 3 0 2 74:27 51
2. FK Chmel Blšany 20 13 0 1 6 62:35 40
3. TJ Proboštov 20 11 2 1 6 47:31 38
4. TJ Krupka 20 12 0 1 7 55:39 37
5. FK Český Lev Neštěmice 20 12 0 0 8 61:46 36
6. TJ Baník Modlany 20 11 1 1 7 61:47 36
7. Sokol Srbice 20 10 2 0 8 56:47 34
8. FK Slavoj Žatec 20 10 1 2 7 40:40 34