• 0
Fotbalisté Přeštic zvítězili ve 20. kole přeboru Plzeňského kraje 4:1 nad poslední Zručí a na vedoucí Rozvadov už ztrácejí pouhý bod. V dresu domácích se krásnou dělovkou z velké dálky prezentoval Daniel Křen, který ale pouze kosmeticky upravil skóre. Podívejte se na video.

Přeštice využily ve 22. minutě chyby domácí obrany - míče se zmocnil Jan Pavlík, který s ním upaloval do vápna Zruče a přihrál Pavlu Beštovi - 1:0. O chvíli později už na tabuli svítila v kolonce hostů dvojka. Michal Zdeněk napřáhl zpoza vápna a jeho střela skončila s přispěním jednoho z obránců za zády bezmocného brankáře - 2:0.

Hosté stihli vedení navýšit ještě před přestávkou. Po rohovém kopu se k míči dostal Pavlík, který se zády k brance akrobaticky prosadil - 3:0. Druhou trefu v zápase přidal Bešta v pětapadesáté minutě, domácí skóre v 69. minutě upravili zásluhou Křena, kterému se povedlo z velké dálky přesně trefit šibenici hostů.

„Zruč nás ze začátku překvapila svým aktivním pojetím hry a nás podržel gólman Růžička. S postupem času jsme ale začali přebírat iniciativu a díky kvalitě našich útočníků jsme dali tři branky. Druhá půle už se dohrávala spíše z povinnosti,“ hodnotil utkání pro fotbalunas.cz trenér Přeštic Václav Uzlík.

Přeštice mají po výhře 4:1 pouze jednobodové manko na vedoucí Rozvadov, který ztratil body s rezervou Rokycan.

Výsledky 20. kola: Horšovský Týn - Svéradice 1:2 np (1:1), Lhota - Mýto 3:2 (3:1), Vejpnice - Chotíkov 1:2 (1:2), Rapid Plzeň - Luby 4:2 (2:1), Zruč - Přeštice 1:4 (0:3), Holýšov - Domažlice B 2:1 (1:1), Rokycany B - Rozvadov 2:1 np (1:1), Sušice - Bolevec 1:2 (1:2).

1. TJ Rozvadov 20 14 1 2 3 44:20 46
2. TJ Přeštice 20 14 0 3 2 59:17 45
3. TJ Sušice 20 11 2 3 4 54:27 40
4. FK Svéradice 20 9 3 1 7 35:41 34
5. Sokol Lhota 20 6 7 1 6 43:46 33
6. FC Chotíkov 1932 20 8 2 3 7 46:46 31
7. SKP Rapid Sport 20 7 3 3 7 28:30 30
8. FK Holýšov 20 8 1 2 9 42:36 28