• 0
Běžela 70. minuta utkání, k rohovému kopu se postavil Lukáš Budějský, nacentroval... A jeho pokus zapadl přímo do brány. I díky této trefě vyhrály Velvary ve 20. kole přeboru Středočeského kraje nad Rakovníkem 4:1. Stejným skóre zvítězila i Dobříš, krásnými nůžkami se blýskl autor hattricku Štěpán Maryška. Podívejte se na video.

V Rakovníku, kam přijely třetí Velvary, padaly pěkné góly. Už v šesté minutě utkání předvedl výtečnou kopací techniku Lukáš Budějský v dresu hostů. Zahrával volný přímý kop z hranice vápna, do zdi se postavilo hned deset hráčů (po pěti z každého týmu), ale míč přesto skončil v síti - 1:0.

I druhá trefa hráčů Velvar byla z kategorie povedených. Tomáš Tenkl stál na konci skvěle rozehraného signálu z přímého kopu. Domácí Rakovník do přestávky snížil zásluhou Robina Gašpárka, ale na víc se jedenáctý celek tabulky nezmohl.

Naopak Velvary ještě dva zásahy přidaly. Jedním z nich byla zmiňovaná paráda Budějského, čtvrtý a poslední gól hostů zaznamenal Jakub Dobiáš.

I Dobříš úřadovala na hřišti soupeře - konkrétně beznadějně poslední Sázavy. Skóre otevřel efektními nůžkami Maryška, který nakonec slavil hattrick a celkově vstřelil už sedmnáct gólů v sezoně.

Výsledky 20. kola: Jíloviště - ČLU Beroun 0:3 (0:1), Ostrá - Mnich. Hradiště 2:0 (2:0), Sázava - Dobříš 1:4 (0:1), Lhota - Tuchlovice 2:1 (1:0), Vraný - Rejšice 2:1 (1:1), SK Rakovník - Velvary 1:4 (1:2), Hostouň - Poříčí n/S. 3:1 (2:0), Semice - Vykáň 6:0 (2:0).

1. Sokol Hostouň 20 13 2 2 3 45:27 45
2. Sportovní sdružení Ostrá 20 12 3 2 3 43:23 44
3. Slovan Velvary 20 11 3 1 5 50:28 40
4. SK Posázavan Poříčí n.Sáz. 20 10 1 6 3 34:28 38
5. Čechie Vykáň 20 12 0 1 7 40:36 37
6. Český lev-Union Beroun 20 11 0 1 8 43:25 34
7. MFK Dobříš 20 10 2 0 8 46:39 34
8. AFK Sokol Semice 20 8 1 3 8 43:39 29