• 0
Miroslav Matušovič dostal přihrávku za obranu a elegantním lobem zvýšil na 2:0 pro Havířov. Tým, který bývalý hráč Baníku Ostrava či pražské Sparty vede jako hrající trenér, nakonec vyhrál ve 21. kole fotbalové divize E nad Novým Jičínem 4:1. Podívejte se na video.

Pro Matušoviče, jenž odehrál 203 utkání v lize, to bylo trochu déjà vu - i v minulém kole totiž pomohl Havířovu k vítězství lobovanou střelou. Jeho trefě z osmadvacáté minuty předcházel gól Tomáše Omasty, jenž se v úvodu zápasu prosadil přízemní ranou zpoza vápna.

Nový Jičín na Matušovičovu branku zareagoval ve 36. minutě. Pavel Tobiáš si naběhl na centr z levé strany a na zadní tyči se hlavičkou nemýlil. Po přestávce si domácí těsné vedení bedlivě hlídali a ještě přidali dva zásahy. Nejprve se v pokutovém území uvolnil Tomáš Wojnar, kterého doplnil hlavičkující Tomasz Gomola.

Havířov je po vítězství 4:1 na desátém místě. Tabulku vedou s třináctibodovým náskokem Petřkovice, které na domácím hřišti zdolaly Brumov 3:1.

Výsledky 21. kola (20. hraného): Vsetín - SFC Opava B 1:1 (1:1), Dolní Benešov - Frýdlant n.O. 3:2 (1:1), Petřkovice - Brumov 3:1 (2:1), Petrovice - Rýmařov 1:1 (1:0), Val. Meziříčí - Hranice 1:1 (0:1), Slavičín - Velké Karlovice 2:0 (1:0), Havířov - Nový Jičín 4:1 (2:1), Krnov - Nové Sady 1:1 (0:1).

1. Petřkovice 20 16 0 4 38:14 48
2. Petrovice 20 10 5 5 33:12 35
3. Nové Sady 20 10 4 6 38:26 34
4. Valašské Meziříčí 20 10 3 7 32:24 33
5. Slavičín 20 9 4 7 30:23 31
6. Nový Jičín 20 8 7 5 25:19 31
7. Brumov 20 8 6 6 28:35 30
8. Opava B 20 7 6 7 29:26 27