• 0
Souboj prvního s posledním byl na programu 20. kola přeboru Prahy. Roli favorita potvrdil lídr z Přední Kopaniny, který venku porazil poslední Stodůlky výsledkem 7:1. Utkání mezi Uhelnými sklady a Cholupicemi nakonec ovládli hostující fotbalisté poměrem 4:3. Podívejte se na video.

Stodůlky na jaře ještě nebodovaly, což se nezměnilo ani po duelu s Přední Kopaninou. Lídr se dostal do vedení ve 31. minutě po střele Radima Blažka, která zapadla k levé tyči domácí branky. Do pauzy přidali hosté ještě jeden gól.

Po poločase se za hosty prosadili ještě Urban, Flaks, Fárka a dvakrát Literák. I domácí Stodůlky zaznamenaly trefu, penaltu proměnil v 69. minutě Dmytro Hulei.

Nespokojený trenér Stodůlek Vladimír Sadílek se k debaklu svých svěřenců pro fotbalpraha.cz vyjádřil slovy: „K tomu není co říci. Letošní pobyt v přeboru je pro nás rok učení. Někteří hráči mají maximálně na 1. A třídu a museli se vrhnout do přeboru. A to je vidět. My jsme vůbec nepočítali, že bychom s nimi mohli uspět. Vlastními chybami posadíme do sedla každý mančaft. Hosté nás přehráli jednoznačně úplně ve všem.”

Bláznivý průběh mělo střetnutí mezi Uhelnými sklady a Cholupicemi. Hosté se rychle dostali do vedení díky proměněné penaltě ze 7. minuty. Ve 14. minutě už bylo vyrovnáno díky Janu Bartůňkovi, hosté ale o minutu později odskočili znovu do vedení.

Cholupice ve druhém poločasu přidaly další dvě branky a zápas se zdál být rozhodnutý. Domácí Uhelné sklady se ovšem nevzdaly a dvěma brankami v posledních pěti minutách snížily na konečných 3:4.

Souboj Královic s Třeboradicemi skončil nerozhodně 1:1 (o remíze jsme psali zde).

Výsledky 20. kola: Uhelné sklady - Cholupice 3:4 (0:2), Střešovice 1911 - Union Vršovice 3:3 (2:2), Zličín - ABC Braník 0:3 (0:0), Královice - Třeboradice 1:1 (0:1), Admira Praha B - FC Háje 3:0 (0:0), Motorlet Praha B - ČAFC Praha 4:2 (1:2), Zbraslav - Bohemians 1:2 (0:2), Stodůlky - Př. Kopanina 1:7 (0:2).

1. FC Přední Kopanina 20 14 3 3 57:19 45
2. Sokol Královice 20 11 6 3 54:34 39
3. SK Třeboradice 20 12 2 6 50:34 38
4. Bohemians Praha 20 11 4 5 43:33 37
5. SK Zbraslav 20 10 6 4 48:25 36
6. FK Admira Praha B 20 9 5 6 49:39 32
7. ČAFC Praha 20 8 5 7 43:46 29
8. Sokol Cholupice 20 9 2 9 45:49 29