Radost hokejistů Columbusu v utkání proti Buffalu

Radost hokejistů Columbusu v utkání proti Buffalu | foto: AP

Columbus uťal vítěznou sérii Buffala, poražení dali prostor nováčkům

• 0
Jediný zápas měla na programu v pátek hokejová NHL. Columbus v něm vyhrál na ledě Buffala 4:1 a ukončil vítěznou sérii Sabres, která trvala tři zápasy. Pro oba celky z chvostu tabulky Východní konference šlo o předposlední zápas v sezoně a domácí dali příležitost hned třem nováčkům, kteří si odbyli svůj debut.

V brance Buffala odchytal premiérový zápas v NHL Jason Kasdorf, který pustil čtyři góly z 30 střel. Poprvé překonal třiadvacetiletého rodáka z Winnipegu v 19. minutě v přesilové hře Matt Calvert, Sabres vyrovnali ve 34. minutě rovněž v početní výhodě.

Už za minutu a půl ale vrátil hostům vedení Nick Foligno a za dalších 129 sekund zvýšil na dvoubrankový rozdíl obránce Dalton Prout.

Bodování NHL

Ve 46. minutě pak uzavřel skóre večera Brandon Saad, který poprvé během čtyřleté kariéry v NHL dosáhl na metu 30 gólů za sezonu. Napodobil spoluhráče Booneho Jennera a Columbus má tak vůbec poprvé v historii klubu dva třicetigólové střelce. „To jsem nevěděl. Je to docela vzrušující,“ uvedl třiadvacetiletý Saad. „Být součástí historického zápisu v rámci klubu, to je něco, co si budu navždy pamatovat.“

Tabulky NHL

Brankář Kasdorf spokojený se svou premiérou nebyl. „Cítil jsem se na ledě docela dobře, ale musím chytat lépe,“ řekl.

První zápas v NHL odehráli také útočníci Evan Rodrigues a Cole Schneider. „Oba vypadali docela dobře. A Kasdorf se v první třetině, kdy čelil 14 střelám, neměl čas ani pořádně rozkoukat. Ve druhém dějství jsme pak soupeři nabídli góly na zlatém podnose,“ komentoval porážku trenér Buffala Dan Bylsma.

Výsledek NHL

Buffalo - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
34. Reinhart - 19. Calvert, 36. Foligno, 38. Prout, 46. Saad. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Foligno (oba Columbus), 3. Reinhart (Buffalo).