• 0
Ještě v roce 2013 pracoval David Petrus v pardubické věznici. Pak si jej vytáhl Baník Ostrava a udělal z něj profesionálního fotbalistu. V současné době hostuje z Hradce Králové v Sokolu Živanice, za který vstřelil v 18. kole divize C dvě branky v zápase s celkem Semil. Podívejte se na video.

Sokol Živanice vedl v utkání se Semily 1:0, když v 33. minutě z vápna k tyči chladnokrevně zakončil Petrus. Jednalo se o jeho první branku v dresu Živanic.

Bývalý pracovník pardubické věznice se v utkání prosadil ještě jednou a to v 66. minutě. Zpracoval si lob svého spoluhráče, v souboji s hostujícím obráncem si perfektně pokryl balón a pravou placírkou poslal míč po zemi opačným směrem, než jakým skočil brankář Semil Petr Koudelka.

Konečný výsledek 6:0 okomentoval po zápase pro www.sksemily.cz asistent hostujícího mužstva Jan Brett slovy: „Nezopakovali jsme bojovný výkon z minulého týdne proti Olympii. Stejně by to ale nestačilo, protože domácí byli ještě lepší než soupeř předešlé kolo. Branky jsme jim darovali sami po triviálních chybách.“

Výsledky 18. kola (17. hraného): Olympia HK - Kutná Hora 3:0 (0:0), Suchdol - Trutnov 3:2 np (2:2), Jablonec n.J. - Nový Bor 0:1 (0:1), Živanice - Semily 6:0 (2:0), Vysoké Mýto - Letohrad 1:2 (0:2), Jaroměř - Ústí n.O. 3:1 (0:0), Dvůr Králové - Admira Praha 2:1 (1:0).

1. FC Olympia Hradec Králové 17 14 0 2 1 43:9 44
2. Sokol Živanice 17 10 3 0 4 47:20 36
3. MFK Trutnov 16 9 1 1 5 36:25 30
4. Sokol Družba Suchdol 17 7 2 3 5 28:20 28
5. FK Admira Praha 17 5 3 5 4 22:22 26
6. Sparta Kutná Hora 17 8 0 2 7 26:32 26
7. Dvůr Králové nad Labem 17 5 4 2 6 34:31 25
8. FK Letohrad 17 8 0 1 8 31:33 25