• 0
V 18. kole divize A dal Martin Jirouš z Čížové proti ZČE Plzeň dvě branky a na jaře se tak z gólu radoval už popáté. V utkání mezi lídrem z Hořovicka a Rokycany se domácí ujali vedení po fotbalové lahůdce, když proměnili dlouhý centr z vlastní půlky hřiště. Podívejte se na video.

Běžela 7. minuta zápasu mezi Sokolem Čížová a ZČE Plzeň, kdy v brankovišti nejlépe ukázal pohotovost a dobré načasování proměněnou dorážkou domácí Jirouš. Stejný hráč si v 19. minutě šikovně naskočil na centr z pravého křídla a stav utkání se měnil podruhé. Jirouš vstřelil v soutěži dohromady už 15 gólů.

Skvělou úvodní půlhodinu v podání domácí Čížové uzavřel hezkou zasekávačkou a následnou ránou k tyči branky plzeňského Jana Příhody záložník domácích Lukáš Dvořák.

Obránce hostující Plzně Marek Vohrna po utkání pro www.fotbalunas.cz potvrdil dominanci domácího týmu: „Čížová nás předčila hlavně v prvním poločase. Její hráči byli důraznější, rychlejší a chtěli víc než my. Nedokázali jsme se vyrovnat s terénem, který byl vyloženě katastrofální. Ale byl pro oba týmy stejný a Čížová byla prostě lepší.“

Vedoucí celek Hořovicka se do svého soupeře z Rokycan opřel s velkou vervou. Už v 7. minutě klání prolétl dlouhý pas z vlastní půlky domácích až za obranu hostujících Rokycan. Míč se dostal až ke zcela volnému Danielu Hájkovi, který si lobem vychutnal rokycanského gólmana Jana Vilda. Hostující brankář kapituloval i v druhém poločase. Po chybném vyběhnutí jej snadno překonal v 64. minutě domácí Antonín Rampa a přidal tak pojistku pro Hořovicko.

Výsledky 18. kola: Aritma Praha - Karlovy Vary 0:1 np (0:0), Čížová - ZČE Plzeň 3:0 (3:0), Český Krumlov - J. Hradec 2:0 (0:0), Hořovicko - Rokycany 2:0 (1:0), Klatovy - Třeboň 3:1 (1:1), Doubravka - Nové Strašecí 3:0 (1:0), Roudné - Motorlet Praha 1:2 (1:2), Sedlčany - Milevsko 3:2 np (2:2).

1. FK Hořovicko 18 15 0 0 3 54:15 45
2. FK Motorlet Praha 18 12 2 1 3 45:17 41
3. 1.FC Karlovy Vary 18 9 3 3 3 34:21 36
4. Tatran Sedlčany 18 6 6 2 4 28:25 32
5. SK Klatovy 1898 18 9 1 2 6 36:27 31
6. SK Senco Doubravka 18 8 2 2 6 37:22 30
7. SK Aritma Praha 18 8 0 5 5 33:21 29
8. Sokol Čížová 18 9 1 0 8 31:32 29