S automatickým domácím pivovarem se povede pivo každému. Uvaří i zchladí

  • 7
Vaření domácího piva je stále populárnější a láká nadšence z celého světa. Problémem je v domácích podmínkách dodržet technologické podmínky. To se rozhodli vyřešit tvůrci pivovaru Artbrew, který už čtrnáct dní před koncem kampaně na Kickstarteru vybral čtyřnásobek požadované částky.

Je to dané i tím, že tvůrci ze San Jose v Kalifornii vsadili na agresivní cenovou politiku, a tak si zájemci o „první vlaštovky“ mohli pivovar objednat se zhruba stopadesátidolarovou slevou. Takže místo 600 dolarů (asi 14 500 Kč) ho mohli získat za tři čtvrtiny.

Rozhodně by nemělo jít o nějaký výrobník instantního piva, ale o mašinu pro plnohodnotný proces vaření. Ten lze v domácích podmínkách udělat také, ale pivovařiči přitom zažívají různé ústrky od manželek a přítelkyň, které je tu stěhují do sklepa, tu odmítají uvolnit lednici, aby se v ní udržovala správná teplota, nutná pro jednotlivé technologické procesy, které je třeba dodržet (více o homebrewingu zde).

Artbrew má v základním „rejstříku“ desítky receptů od ležáků plzeňského typu až po kvasnicové pivo. Mimo to si můžete vlastní proces vaření přizpůsobit a experimentovat. Lze využít nákupu připravených surovin podle druhu piva (tým má připravený vlastní internetový obchod), anebo použít i vlastní ječmen nebo chmel a další ingredience.

Jako obvykle v poslední době – Artbrew je prostřednictvím internetu propojený s aplikací v mobilním telefonu. Takže třeba i z práce se můžete podívat, co se v přístroji právě děje a těšit se na novou várku.

Domácí sládkové vědí, že jednou z nepříjemných prací po vaření várky je čištění, ale i o toto by se měl Artbrew postarat. Takže nejhorší na celém procesu vaření piva je čekání, až se celý proces dokončí.