Zleva Jakub Lev, Erik Hrňa, Ondřej Kratěna a Nicholas Johnson z Plzně se radují z gólu v prvním utkání semifinále 2016, vpravo je Michal Čajkovský ze Sparty. | foto: ČTK

Dvougólový Hrňa po výhře na Spartě: Je dobře, že šlapou všechny lajny

• 2
Tomu se říká týmová práce. Hned osm plzeňských hokejistů si při sedmigólové kanonádě v prvním semifinále na Spartě připsalo do statistik minimálně dva body. „Je to moc dobře,“ radoval se útočník Erik Hrňa, jenž sám vstřelil dvě branky.

Hrňovy trefy měly pro Plzeň číslo pět a šest a definitivně tak zlomily naděje na sparťanský odpor. Hosté dobyli O2 arenu v poměru 7:3 a v souboji o extraligové finále jsou o krok napřed.

„Je jenom dobře, že k výsledku přispěly všechny lajny, že se to bodování prolíná mezi všemi. Šlapou všechny tři nebo čtyři útoky a to je důležité pro celý mančaft,“ těšilo Hrňu.

Spartu jste srazili už v první třetině, v níž jste dali tři góly. Byla opravdu tak jednoznačná, jak to vypadalo z tribuny?
Ono to možná vypadalo, že to bylo jednoduché, ale ten zápas byl velice náročný. My jsme měli štěstí, že nám tam na začátku padly nějaké branky a potom jsme se snažili nedělat velké chyby a hrát bez faulu. Sparta ty přesilovky umí využít, takže jsme rádi, že nám tam něco padlo a dokázali jsme si to pohlídat.

Museli jste si v první přestávce připomínat, aby vás vysoké vedení neukolébalo?
Neřekl bych, protože se Spartou můžete vést i 5:0 a v poslední třetině se může stát cokoliv. Takže jsme věděli, že musíme hrát pořád zodpovědně, bez chyb a bez faulů a makat až do konce.

Co převážilo zápas na vaši stranu?
Myslím, že ty šťastné góly. Já sám tam měl dva a myslím, že zlom byl opravdu už v tom, že to tam v první třetině napadalo a nám stačilo si to pohlídat.

Dá se říct, že jste od začátku za výhrou šli důsledněji než domácí?
Samozřejmě jsme se snažili do zápasu s tím, že z něj odejdeme vítězně. Že se o to porveme za každou cenu a nenecháme Spartě nic zadarmo. Stejně chceme hrát i příště.

Dá se po výhře 7:3 ještě něco zlepšit?
Vždycky jde ještě něco udělat líp. Hrát bez faulů, nepouštět je do šancí. Ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a chceme do toho jít stejně i dál.

Funguje jako poučení čtvrtfinálová série s Olomoucí, v níž jste vyhráli 6:1 a v dalším utkání jste na to nenavázali?
To je ono, že jeden zápas tam spadne úplně všechno a druhý zápas můžete tlačit, střílet, mít ještě víc střel a prostě to tam nepadne. Na to určitě nechceme myslet, budeme dál bojovat.

Spát se vám však před druhým zápasem asi bude lépe než sparťanům...
Usínat se bude dobře, ale sotva teď vylezeme z kabiny, tak hážeme zápas za hlavu a budeme myšlenkami už u toho druhého.

Vy jste začínal sezonu v Třinci a v její polovině vás získala Plzeň. Teď vás ten krok na západ asi hodně těší, že ano?
Jasně. Jsem moc rád, že ještě nemám konec sezony a že tady můžu s klukama bojovat o další zápas a o celou sérii. A možná i o nějaký ještě větší úspěch.