• 0
Fotbalisté Přední Kopaniny - lídra pražského přeboru - nezvládli ani druhé jarní utkání. V 17. kole sice na hřišti rezervy Motorletu otočili nepříznivý stav 0:1 na 3:1, jenže tento náskok během necelých dvaceti minut ztratili a prohráli 3:4. Nejen na tento zápas se podívejte ve videu.

Přední Kopanina neprožívá povedený vstup do jarní části sezony. Poté, co v minulém kole nestačila na Union Vršovice, musela zabrat na hřišti Motorletu.

Jenže domácí rezerva se lídra tabulky nezalekla, ba naopak - už v 17. minutě za vápnem napřáhl Robert Vardanyan a přízemní střelou poslal Motorlet do vedení. Kopanina se však vzpamatovala a přibližně po půlhodině hry skóre otočila. Nejprve vyrovnal Jan Mikeš, po něm se prosadil i exligový Tomáš Pešír, jenž z penalty zaznamenal 13. branku v sezoně.

Krátce po přestávce zvýšil na 3:1 z pohledu hostů povedeným obloučkem Daniel Urban a zdálo se, že Kopanina vedení ve druhém jarním utkání neztratí. Jenže v 57. minutě snížil Ondřej Měska... A na něj ještě navázal František Hák, který o tři minuty později vyrovnal na 3:3.

Stejný hráč pak ještě za nerozhodnutého stavu neproměnil penaltu, mrzet ho to však nemuselo - hráči Kopaniny neuhlídali při rohovém kopu Davida Epperta, jenž dokonal senzační obrat motorletské rezervy. „Kluci se neuvěřitelně zvedli, přidali na agresivitě a rychlosti. Soupeře v poslední půlhodině uběhali a dokázali to otočit. Klobouk dolů,“ nešetřil pro fotbalpraha.cz chválou domácí trenér Jaroslav Kuchař.

Přední Kopanina prohospodařila nadějný náskok na čele tabulky, který aktuálně činí pouhý bod - druhé Třeboradice totiž porazily mužstvo ČAFC 2:0 (o utkání jsme psali zde).

Na přední příčky se dotahuje například exligový Střížkov, který díky gólům Stanley Ibeho a bývalého hráče Baníku Ostrava Pavla Besty porazil Střešovice.

Výsledky 17. kola: ČAFC - Třeboradice 0:2 (0:1), Bohemians - Střešovice 1911 3:2 (2:0), FC Háje - Uhelné sklady 3:1 (1:0), Královice - Stodůlky 2:0 (1:0), Union Vršovice - ABC Braník 0:0 (0:0), Admira Praha B - Zbraslav 1:0 (1:0), Motorlet Praha B - Př. Kopanina 4:3 (1:2), Cholupice - Zličín 3:3 (3:1).

1. FC Přední Kopanina 17 12 2 3 45:17 38
2. SK Třeboradice 17 12 1 4 48:30 37
3. Sportovní klub Zbraslav 17 9 5 3 42:20 32
4. Sokol Královice 17 9 5 3 41:28 32
5. Bohemians Praha 17 9 4 4 39:30 31
6. ČAFC Praha 17 8 3 6 36:37 27
7. Admira Praha B 17 7 4 6 42:36 25
8. ABC Braník 17 7 2 8 24:32 23